Tento krok vývojárom Messengera naozaj ,,vyšiel”. Akoby nestačilo, že na fórach a sociálnych sieťach ľudia riešia novodobý druh ,,online nevery”, tentokrát budú záletníci dokonca chránení! Messenger zjavne nechcel zaostávať za ostatnými aplikáciami, ktoré túto možnosť poskytujú, a tak zakročil práve v tomto čase. Ak mal váš priateľ sklony flirtovať cez internet a sľúbil vám, že to už nikdy neurobí, máme pre vás zlú správu. Skontrolovať jeho prehrešky už nebude také jednoduché!

 

Človek, tvor vynaliezavý, nájde v dobrom tú najhoršiu cestu

Aj keď oficiálna verzia znie, že tajné správy slúžia na zasielanie citlivých informácii, ako je napríklad rodné číslo alebo porada kolegov, ľudská vynaliezavosť nepozná hraníc. Nad novinkou v Messengeri si s potmehúdskym úsmevom medlia ruky najmä chronickí sukničkári. Konečne sa totiž aj v obľúbenom komunikačnom nástroji objavila možnosť flirtovať a zasielať nemravné obrázky beztrestne!

Ako tento zázrak vlastne funguje?

Úplne jednoducho. Vyberiete si osobu, s ktorou chcete komunikovať a v nastaveniach zvolíte možnosť tajnej komunikácie. Aby sa však nestalo, že správy zabudnete zmazať a ráno sa zobudíte vedľa zbalených kufrov partnera, zariadi to za vás časovač. V tajnej komunikácii si viete nastaviť čas, po akej dlhej dobe sa prečítaná správa vymaže. Toto rozhranie sa pohybuje od piatich sekúnd až po jeden deň.

Testovanie na vlastnej koži

Človek sa neraz nečakane stane svedkom zaujímavých konverzácií, ktoré vás môžu zaskočiť natoľko, že začnete o veciach bádať na vlastnú päsť. Niečo podobné sa stalo aj mne včera večer, keď sa trojica mužov v kaviarni doslova tešila z možnosti flirtovať popri vzťahu tajnou formou. Ich nadšenie ma ,,zaujalo” natoľko, že ma prinútilo sa na túto novinku v Messengeri pozrieť a otestovať ju. Nečudujem sa, prečo sa páni tak vytešovali z možnosti písať tajné správy. Podľa ich slov už nemusia myslieť na to, že niečo nevhodné nezmazali a skvele sa zabávali na tom, ako šikovne vybabrali so svojimi žiarlivými polovičkami. Čo si o tom myslíte vy? Je aplikácia vytvorená skutočne pre zasielanie citlivých údajov alebo fandia vývojári trendu emočného úpadku spoločnosti?