Koľkokrát denne zopakujete svojmu dieťaťu, aby sa nerozprávalo s cudzími ľuďmi? Aj o tomto je sociálny experiment, ktorý vám ukáže pravdu, ako deti reagujú na neznámych ľudí. Dámy, skutočne si dávajte mimoriadny pozor na svojich potomkov, obyčajná zábava na ihrisku totiž môže mať fatálne následky!

Joey Salads je mladík z Los Angeles, ktorý sa vo svete preslávil sociálnymi experimentmi, upozorňujúcimi na dôležité témy. Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, čo by sa stalo, ak by vaše dieťa oslovil cudzí človek? Joey sa v novom videu venuje práve dôležitosti ochrany tých najrazniteľnejších, na ochranu detí. ,,Každý deň sa stane obeťou únosu približne 700 detí, čo je viac ako štvrť milióna ročne. Je vaše dieťa v bezpečí?” pýta sa Joey.

Aj vo vašej predstave bol doteraz obraz únoscu podivín, ktorý sa skrýva za najbližším kríkom? Žiaľ, doba sa zmenila, kľudne sa môže jednať o milého a priateľského pána so šteniatkom alebo zmrzlinou. Deťom nezabránite v kontakte s neznámymi osobami, no môžete ich naučiť, ako sa majú zachovať. Ak dieťaťu vysvetlíte, že sa nemá rozprávať s cudzím človekom, ktorý mu sľubuje čokoládu, tak sa v tejto situácii zachová správne a nebude sa s ním baviť, čiže si čokoládu nevezme. No ak mu sľúbi hračku alebo šteniatka, dieťa to vyhodnotí ako niečo, čo ste mu nezakázali, a tak jeho ponuku príjme bez akéhokoľvek zaváhania či strachu.

Psychológ radí držať sa týchto všeobecných pravidiel:

1. Nerozprávaj sa s cudzími!

2. Nechoď nikdy nikam so žiadnym neznámym! Ani v prípade, keby ti niečo sľúbil.

3. Za žiadnu cenu si nikdy nesadaj k cudzím ľuďom do auta!

4. Nikdy si NIČ neber od neznámeho človeka!

Starajte sa o bezpečie svojich detí, oni to totiž ešte sami nedokážu. Každé zdieľanie videa môže zachrániť život!

Zdroj: YouTube, Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Beata K
Je umelecky založená duša a cíti sa dobre po hodine Tai-chi a jógy. Uprednostňuje rockovú hudbu a oceňuje kvalitnú filmovú a divadelnú tvorbu. Svet technológii je jej blízky, rovnako sa nechá prehovoriť aj na rozumné ekologické riešenia.