Začiatkom marca tohto roku súd právoplatne rozviedol manželov Kotlebovcov. O dva mesiace neskôr ale bývalá manželka predsedu strany ĽSNS porodila svoje druhé dieťa. Dcérka sa narodila 10. mája, pričom až doteraz neniesla podľa úradov žiadne oficiálne meno. V kontroverznom súde o meno dieťaťa však vyšli najavo nové informácie, ktoré by mohli Mariána Kotlebu vykresliť ako paroháča. 

Počas rozvodu Kotlebovcov bolo jasné, že Frederika čaká dieťa, no napriek tomuto faktu išiel pár od seba. V prvej polovici mesiaca lásky tak prišla na svet dcérka, ktorá mala niesť podľa želaní matky meno Janette Kotlebová. Avšak opak sa stal pravdou, keďže Marián rodný list malej Jannete nepodpísal.

Marián Kotleba LSNS

Po dlhej karanténe sa mali ex manželia v utorok 30. júna konečne dostaviť pred súd, ktorý mal vo veci mena Frederikinej dcéry rozhodnúť. Marián Kotleba sa ale z procesu ospravedlnil kvôli pracovným záležitostiam. Vo svojom písomnom vyjadrení dokonca uviedol nasledovné: ,,Keďže nie som biologickým otcom maloletej, čo chcem preukázať aj v konaní o zapretí otcovstva, je mi jedno, aké bude určené meno.” Zastupujúci advokát potvrdil, že predseda už podal návrh na zapretie otcovstva.

Kotlebová pred súdom priznala, že z jej strany došlo k nevere ešte počas manželstva s Mariánom, no taktiež obhajovala meno svojej dcérky. ,,Takéto meno som jej vybrala aj s jej biologickým otcom. K určeniu mena maloletej ešte neprišlo, lebo môj bývalý manžel, keď bol ešte udaný ako otec dieťaťa, nepodpísal sa pod rodný list dieťaťa. K určeniu otcovstva ešte neprišlo. Ja ju od začiatku oslovujem ako Janette,” podľa informácií Nového času povedala súdu Frederika. Na základe vyjadrenia opatrovníčky, že je ex manželka Mariána Kotlebu dobrou mamou, súd krstné meno Janette akceptoval, pričom papierovo je zatiaľ otcom dieťaťa stále predseda opozičnej strany.  

Zdroj: Čas.sk | Foto: Instagram/marian.kotleba.official