Známy spevák na seba upriamil obrovskú pozornosť médií po tom, ako sa verejne vyjadril k ostro sledovaným udalostiam v našom šoubiznise. Keďže sa aktívne podieľal aj na komentovaní našich článkov, ktoré sa prevažne týkali tehotenstva Jasminy Alagič, rozhodli sme sa Martina Jakubca osloviť a položiť mu niekoľko otázok. Prinášame vám tak exkluzívny rozhovor!

Aké pohnútky vás vedú k tomu, aby ste sa prostredníctvom sociálnych sietí uchyľoval k slovnému napádaniu ľudí, pričom častokrát nechýbajú ani vulgarizmy či drsné narážky?

Ľudia, ktorí vo svojom prejave používajú vulgarizmy, sú považovaní za najinteligentnejších. Musím priznať, že ja sa sčasti filtrujem tým, keď niekedy používam vulgarizmy. Niekto si možno povie, že je to škaredé, keď si dovolím povedať nejakú nadávku. Ja s tým ale bojovať nemienim a nebudem to v sebe dusiť. Vždy som povedal, čo mám na srdci, preto som sa týmto prirodzene ventiloval. Ale k podstate. Mnohí ma súdia, hodnotia, urážajú a ja som zvolil rovnaký meter. Tí, čo súdia, budú súdení. Keď niekto, kto je inteligentný, komunikuje so mnou na úrovni, dostáva odpoveď, ako po masle a dovolím všetko. Ak je niekto je*nutý, odpoveď dostane primeranú jeho je*nutosti.

Martin Jakubec

Nebojíte sa, že stratíte priazeň publika kvôli vulgárnym prejavom?

Strašne veľa mladých ľudí ma práveže žerie za to, že som pravdovravný. Hovorím a pomenuvávam veci, pričom to poviem okamžite bez váhania. Strašne veľa ľudí klame, fejkuje a pózuje, zároveň premýšľa, ako to vyhodnotí spoločnosť. U mňa vidíte, že keď príde otázka – Martin Jakubec nikdy nemá čas na rozmýšľanie a taktizovanie, čo povedať, aby sa to druhého nedotklo. Martin Jakubec vám vždy za každých okolností povie pravdu a povie vám, čo si myslí. A tá pravda je svätá a je naozaj pravda všetkých právd. Ja sa na nič nehrám.

Je možné, že sa niekto nájde, kto bude pobúrený a bude sa prežehnávať. Možno aj z radov starších mojich podporovateľov, len aj oni si musia uvedomiť, že žijeme v dobe slova, ktoré je silné ako blesk z nebies. A musí niekedy poriadne zahrmieť, dokonca musí byť aj poriadna búrka, niekedy zemetrasenie, aby sa veci vyčistili. Takže treba to brať s úsmevom a nadhľadom. Veď aj oni doma pixujú, len ich nikto nesleduje.

Nebojíte sa, že takýto spôsob vystupovania ohrozí vaše prezidentské plány?

Toho sa už vôbec neobávam, pretože naopak slovenských voličov a slovenskú náturu občanov doslova priťahujú kontroverzné vyjadrenia a kontroverzné osoby. Tento trend je aj v zahraničí, či už to vidíme v USA alebo inde vo svete. Ľudia nevšední, originálni a naozaj svojskí priťahujú koncentráciu pozornosti – polarizujú a to je signál toho, že sa vymykajú z noriem. Do tejto kategórie ľudí spadám aj ja. To znamená, že som svojský, originálny a nevšedný. A práve toto je len nástroj mojej komunikácie a je to nástroj toho, ako Martin Jakubec dokáže zaujať.

Považujem to teda za absolútnu normu môjho imidžu. Ja si naopak myslím, že práve moja originalita bude ešte väčšou koncentráciou pozornosti nielen vo voľbách, ale aj všeobecne v mojich šoubiznisových a mediálnych aktivitách. Každý totiž vie, že Martin Jakubec je fenomén a je naozaj jediný v slovenskom šoubiznise, ktorý je absolútnou ikonou a raritou niečoho originálneho – čiže takého už nenájdete. Ja konkurenciu nemám.

Martin Jakubec

V niekoľkých komentároch ste spomenuli prekvapivú informáciu o tom, že máte doma krásnu 29-ročnú ženu a 4-ročného syna, ktorý je celý po vás. Doslova ste uviedli, že ľudia len naleteli tomu, že ste sa oženili s Božankou Verešovou. Aká je teda pravda?

K tomu vám poviem len toľko, že mám syna z prvého manželstva a som na neho veľmi hrdý. Je to bytosť, ktorú ja viem chrániť od mediálnych útokov, pretože mnohí ľudia sa uchyľujú k urážaniu mojich blízkych. Chcem sa vyhnúť tomu, aby sa stal terčom útokov a narážok, preto ho nebudem zverejňovať dovtedy, pokiaľ sa myslenie a charakter ľudí nenapraví.

Čo sa týka nášho vzťahu s Božankou Verešovou – ten je naozaj krásny, nadčasový a je nad ním ešte mnoho otáznikov a mnoho nevypovedaných vecí. Ale verejnosť sa onedlho dozvie ďalšie prekvapenia a odhalenia nášho vzťahu, takže nepredbiehajme udalosti. Takže nechajme na čas, na priestor a udalosti, a hlavne na nás, ako sa tento náš vzťah bude vyvíjať. Tento mediálny ošiaľ, ktorý bol okolo našej svadby, totiž veľmi ubližuje Božanke. Ona nie je mediálne nastavená ako ja – ja som silný mediálny hráč, ale Božanka je v tomto amatérka. Sústavné narážky na jej vek, urážky na jej výzor ju psychicky ubíjajú. Božanka je citlivá žena a dáma vo svojom veku, ktorá by mohla byť inšpiráciou a vzorom pre mnohé iné ženy, ktoré sú podstatne mladšie od nej a už sa opúšťajú. Božanka by tak mohla byť motiváciou pre lepší seriózny život, ale mnohí sa dopustili ťažkých urážok proti nej.

Vážení, prosím vás, zamyslite sa nad svojím konaním. Nebuďte hlúpi a naozaj neurážajte ľudí okolo seba, ale skúste sa nad to povzniesť. A keď už nás nemusíte, tak radšej nás nečítajte, nesledujte, nepočúvajte a zasklite nás – ale hlavne neurážajte.

Jakubec Bozanka

Je tento spôsob vašej prezentácie súčasťou nejakých tajných plánov, ktoré ste si vytvorili do budúcna?

Všetko, čo sa deje, je stále v procese. Je to istá vývojová fáza vecí, ktoré sa budú diať v nasledujúcom období. Je to môj plán a moja stratégia toho, čo sa bude diať. Ešte sme len v rozbehu, ja som ešte ani len nezačal. Martin Jakubec má vždy všetko dôkladne premyslené do špiku kosti. Toto je moja stratégia, taktika, kreativita a môj talent, ktorý ľuďom ponúkam, aby sa pridali k týmto myšlienkam. A bude to veľké, mocné a ohromujúce. Bude to mimoriadne pútavé. Viac sa dozviete v správnej chvíli.

Ostro ste komentovali tehotenstvo Jasminy Alagič, pričom ste sa nie práve lichotivo vyjadrovali aj o jej snúbencovi Rytmusovi. Máte medzi sebou nejaký súkromný konflikt? 

Naozaj nemám záujem robiť žiadnu reklamu ani PR pre Rytmusa a Jasminu. Ja som sa len v komentároch vyjadril, že tam boli veci, kedy Jasmina stvorila senzáciu o svojom očakávaní, a podotýkam, že to prišlo po nás, kedy my sme medializáciou prešli ako prví. Ja som sa len ohradil voči tomu, že ako rodič odmietam to, aby dieťa bolo rukojemníkom a nástrojom marketingu svojich rodičov.

Samozrejme, všetci vieme, že je blud, aby Jasminka pod vianočným stromčekom s topánočkami povedala Rytmusovi, že čaká dieťa, a teraz sa všetci z toho doslova po*erú. Je to krásne, keď sú v očakávaní, ale zrazu o deň to zvrátila, že ona v očakávaní nie je, že len podľahla tlaku médií, kedy vytvárali polopravdy o tom, že tehotná je a pritom tehotná nebola. A tak sa aj ona rozhodla pridať polienko do ohňa a vymyslieť si tehotenstvo. Ona tehotná NIE JE! Bola to len marketingová hra na pripútanie pozornosti na Rytmusov zápas v ringu. Je to len premyslený marketingový ťah, ktorý je zneužívaním situácie a zneužívaním nenarodeného dieťaťa.

jasmina alagic rytmus

Pre mňa stále platí to, že Rytmus je relikvia slovenského rapu, lebo na Slovensku je omnoho viac rapujúcich spevákov, ktorí majú viac čo ponúknuť vo svojich textoch a hudbe. Rytmus je len bábka a figúra, ktorá okolo seba robila rozruch cez svoju tvorbu – myslím si , že je to len póza a zároveň aj fejk, a vy to kupujete ako fejkovú kabelku. Prečo napríklad taký Ego, Spirit, Rakby alebo Separ nie sú tiež fejky? Lebo oni si razia svoju cestu, teóriu a tvorbu a tým ponúkajú seba. Nie je za tým žiadna umelina. Toto si uvedomil už aj Rytmus, že tu má veľmi silnú konkurenciu. A teraz sa musí chlapec ťažko obracať, aby vôbec udržal tempo s nimi, pretože sú mladší a populárnejší a jednoducho majú viac čo ponúknuť.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Preto ja z pohľadu konzumenta, ktorý má absolútny sluch a hudobné cítenie, viem ohodnotiť kvalitu a úroveň ich tvorby a jeho tvorby. To znamená, že oni sú niekde úplne inde a práve preto im fandím. Čo sa týka ostatných vecí, tak Rytmusa viac ani nemienim riešiť, pretože mi to za to nestojí. Želám mu veľa aktívnej tvorby a nech je šťastný otec, ale ako človek ma nezaujal.

O raperovej bývalej partnerke Dare Rolins ste však písali veľmi pozitívne…

Čo sa týky Dary Rolins, ona je úžasná speváčka a citlivý človek. Páčila sa mi aj tá fotka s dcérou, bolo to pekné puto. Ja si myslím, že ona mala Rytmusovi naložiť podstatne viac za to, ako sa k nej zachoval –  za to, že bola odkopnutá, pretože vlastne ona mu nemohla dať to dieťa. Nezaslúžila si byť ohrdnutá, preto si myslím, že jej treba dopriať veľa lásky, šťastia, objatia a súcitu, pretože si ho zaslúži. Takže Daru touto cestou pozdravujem a posielam jej božtek. A keby čokoľvek potrebovala, nech sa ohlási, ja som tu pre ňu. Želám jej do života veľa šťastia a lásky, a nech si nájde partnera, po ktorom bude túžiť a ktorý si ju bude viac vážiť a ctiť.

Jakubec Dara Rolins

Zdroj: Slovakwoman.sk | Foto: Martin Jakubec, Facebook/MartinJakubec, Instagram/Jasmina_alagic, Dararolins_vermi