Má len sedemnásť rokov, no už svojim postojom k životu a plnením si sna rozdelila Čechov na tých, ktorí ju obdivujú a tých, ktorí ju nenávidia. Gabriela Jiráčková, pod umeleckým menom Lolo Ta Bella, je prvou živou Barbie v Čechách.

Posledné mesiace je okolo plavovlasej krásky poriadny rozruch. Jej rozhodnutie stať sa živou kontroverznou bábikou Barbie pochopí len málokto, no napriek tomu si Lolo Ta Bella našla množstvo fanúšikov, ktorí ju v neobvyklej kariére podporujú. V exkluzívnom rozhovore nám prezradila svoje plány, ale aj to, ako zvláda hejterov a mnoho ďalšieho.

Máte len 17 rokov, no napriek mladému veku sa snažíte vybudovať si svoju kariéru Bimbo Barbie. Ako na toto rozhodnutie, stať sa živou bábikou, reagujú vaši najbližší ? Podporili vás kamarátky alebo ste sa skôr stretli s ohováraním a akousi ženskou závisťou?

Moji najbližší ma v rozhodnutí veľmi podporujú a prajú mi šťastie. So závisťou a neprajnosťou sa stretávam denne, ale našťastie nie od svojich blízkych. Priatelia, ktorí by sa ku mne obrátili chrbtom, by neboli skutočnými priateľmi. Mám šťastie, lebo sa stretávam hlavne s podobne zameranými ľuďmi alebo takými, ktorí nemajú predsudky.

Množstvo mladých žien nie je spokojných so svojim zovňajškom a veľký podiel viny na tom majú práve médiá s ich imaginárnym ideálom krásy. Mali ste niekedy aj vy pocit, že ak nevyzeráte ako kráska z tituliek, tak nemôžete byť považovaná za atraktívnu ženu?

Takýto pocit som nikdy nemala. Je logické, že množstvo ľudí prisudzuje môj vzhľad k akejsi nespokojnosti s vlastným telom a myslia si, že nie som normálna, ale nie je to tak. Rozhodnutie premeniť sa na bábiku vzniklo z úplne iných dôvodov.

Každý človek si prechádza rôznymi fázami života, no najmä ženy často siahnu po radikálnych zmenách v momentoch, keď im niekto ublíži. Stalo sa aj vo vašom živote niečo, kvôli čomu ste sa rozhodli podobať sa práve na kontroverznú bábiku Barbie?

Ani z tohoto dôvodu to nie je. Je pravdou, že som si v detstve zažila veľmi drsnú psychickú aj fyzickú šikanu, ale nesúvisí to s tým. Je to uzatvorená kapitola, s ktorou som sa vysporiadala a urobila za ňou naozaj hrubú čiaru a svoj vzhľad s ňou rozhodne nespájam.

Vašim vzorom je modelka Pixee Fox, ktorá sa preslávila páve ako Bimbo Barbie a zároveň extrémnou transformáciou tela. Plánujete rovnako extrémne zmeny svojho zovňajšku?

Áno, plánujem niekoľko plastických úprav, ktoré už Pixee absolvovala. Na diaľku sa vzájomne podporujeme, píšeme si a lajkujeme fotografie. Kto vie, možno z nás raz bude zaujímavá dvojka. :D

S Pixee Fox sa na diaľku vzájomne podporujú

Ste naozaj krásna mladá žena s dokonalou postavou, za ktorú by mnohé snáď aj vraždili, no napriek tomu sa chystáte ľahnúť si pod skalpel. Nemáte strach že vám bude chýbať vaše prirodzené telo?

Moje „telo“ mi chýbať nebude. Som s ním spokojná, ale viem, že v tom „novom“ budem šťastnejšia.

Veľa sa špekuluje najmä ohľadom vášho poprsia. Množstvo ľudí neverí, že ste ešte operáciu nepodstúpili, ako to teda je ?

To je naozaj často prepieraná otázka ako v diskusiách, tak aj v médiách. Môžem vás ubezpečiť, že poprsie mám stále ešte pravé. Rozhodne nie som typ ženy, ktorá by sa s plastikami tajila. Naopak, staviam na umelej kráse svoj image, tak neviem, prečo by som mala niečo také skrývať? Hneď, ako podstúpim prvú plastiku, „vykričím“ to do sveta! Skutočne chcem veľmi veľké prsia, konečné číslo ešte sama neviem. S jedlom totiž rastie chuť. Jediné čo viem je, že jedna operácia asi stačiť nebude.

Posledný mesiac sa okolo vás rozpútalo mediálne šialenstvo a s ním aj diskusie a komentáre k vašej osobe. Spomedzi nich sa nájde aj veľa hejterov, ako sa vyrovnávate s negatívnou odozvou?

Do štýlu Barbie som išla s tým, že ma ľudia v Česku a na Slovensku budú odsudzovať. Práve preto ma to neprekvapilo ani nerozhodilo. Mám svoj svet, do ktorého hejterov nepúšťam. Som predsa slobodný človek, ktorý o sebe môže rozhodovať, či sa to niekomu páči alebo nie. Verím, že keď si splním sen a presťahujem sa do Los Angeles, bude to znova o niečom inom. :)

Splniť si tento sen určite nie je len zábava. Vaša postava, krásne vlasy či nechty zjavne nebudú výsledkom sedenia pred televízorom. Čo všetko musíte robiť pre to, aby ste si udržali takýto vzhľad?

To ste napísala pekne. Málo ľudí si totiž uvedomí, že môj image nie je vždy prechádzka ružovou záhradou, ale že pre to človek ako ja, musí niečo robiť a niečo obetovať. Čo sa týka mojej postavy, tak ešte donedávna by sa to postavou nedalo nazvať. Jedla som, čo som chcela a ani som necvičila. Mala som síce šťastie na dobré gény a rýchly metabolizmus, ale od doby, čo sa v médiách objavuje moje meno, začala som chodiť do fitka, tancovať u Anet Antošové, vyškrtla som z jedálnička sladkosti a stravujem sa zdravo. Stále nie som so svojou postavou sto percentne spokojná a chcem ju mať krásne vypracovanú. Okrem toho sa o moje vlasy, umelé nechty, ale aj opálenie pravidelne starajú v skvelom salóne Dominiky Bětíkové. Ostatné veci, ako líčenie a umelé mihalnice, zvládam sama. :)

Čo by ste poradili ženám, ktoré sa trápia pre svoj vzhľad a necítia sa dosť atraktívne?

Ja viem na tisíc percent, že každá žena môže byť krásna. Mám niekoľko kamarátok, ktoré neboli spokojné, napríklad s postavou, vlasmi, poprsím alebo so svojou tvárou. Začali však na sebe drieť. Chodievali cvičiť, začali sa líčiť, predĺžili si vlasy a niektoré dokonca podstúpili plastické operácie. Teraz sú šťastné a aj lepšie zarábajú. Aj z tohto hľadiska by som teda poradila ženám, ktoré so sebou nie sú spokojné, aby nesedeli doma na zadku a miesto sledovania televízie si radšej napríklad zacvičili. A pre tie, ktoré sa vyhovárajú na peniaze alebo skôr hľadajú dôvody, prečo to nejde miesto spôsobov, ako by to šlo, odkazujem, že na začiatku to vôbec nie je o peniazoch. O financiách to je až v momente radikálnejších telesných úprav, kedy vám však, už po úvodnej premene a vašej snahe, peniaze chýbať nebudú.

Foto: Instagram/ Lolo Ta bella, Pixee Fox official