My, ženy, vraj letíme na dva druhy mužov. Prvým sú zlí chlapci s výzorom Jamesa Deana, ktorí sú v hĺbke duše aj tak správni a zmenia sa len kvôli nám. Zahodia svoju drsnú, prípadne kriminálnu minulosť, aby kráčali životom po našom boku. Druhou skupinou sú princovia či dokonalí hrdinovia, ktorí sa dokážu správne zachovať a rozhodnúť v každej situácii a popritom zachraňujú vo voľnom čase svet. Och, a majú telo Adonisa! Nič medzi tým? Ak by to platilo, všetci muži by boli slobodní a nezadaní. Navždy. Koho teda naozaj hľadáme?

Bob Marley to vyjadril celkom výstižne: ,,Nie je dokonalý. Vy tiež nie ste. Ani jeden z vás nikdy nebude. Ale ak vás dokáže rozosmiať, prinúti vás zamyslieť sa nad vecami, ak prizná, že je len človekom a robí chyby, držte sa ho a dajte mu všetko, čo môžete. Nebude citovať poéziu, nemyslí na vás každý moment dňa, ale dá vám časť seba samého, o ktorej vie, že môžete zraniť. Nezraňte ho, nemeňte ho a neočakávajte od neho viac, ako vám môže dať. Neanalyzujte. Smejte sa, keď vás robí šťastnou, kričte, keď vás naštve a nech vám chýba, ak pri vás nie je. Milujte ho, ak medzi vami existuje láska. Pretože dokonalí muži neexistujú, ale vždy tu bude jeden muž, ktorý je perfektný pre vás.“

Vždy budeme očakávať o niečo viac a vždy je možnosť, že nás muži milo prekvapia alebo sklamú. Vždy budeme analyzovať. Ak sa ale nevzdáme svojich snov a popritom občas dokážeme stáť nohami pevne na zemi uvedomujúc si, že dokonalosť neexistuje (či už sa to týka nás žien alebo mužov), je celkom vysoká šanca, že budeme šťastné.

Foto: amc.com