Známy moderátor a zároveň účastník 10. série Farmy sa ľuďom prihovoril ohľadom konzumovania živočíšneho mlieka. Reč je o Martinovi Šmahelovi, ktorý svoje sociálne siete využíva na šírenie osvety ohľadom vegánstva.

Obľúbený fešák sa obul do nepopulárnej témy, ktorá je pre mäsožravcov absolútnym tabu. Podľa Šmahela by malo byť ľuďom piť kravské mlieko rovnako odpudivé ako materské.

,,Mlieko ‚naše každodenné‘, syry, jogurty, kyslomliečne produkty, sušené mlieko, srvátka, mlieka do kávy, smotany, žinčica, bryndza… Všetko sú to výrobky z nasilu odobratého materského mlieka kráv, kôz, oviec,“ vysvetlil na Instagrame jeden z moderátorov šou Survivor.

,,Áno, každé zviera na to, aby produkovalo mlieko, sa musí stať matkou, aby sa jej spustil laktačný proces na výživu jej potomka. Rovnako ako u ľudí. Žiadne z týchto zvierat nie je zázračným strojom na mlieko. Tieto zvieratá navyše, vo väčšine, žijú v otrasných hygienických podmienkach s lacnou a nekvalitnou náhradou ich prirodzenej stravy. Preto byť znechutený z pitia mlieka ľudskej matky by malo byť úplne rovnaké alebo dokonca ešte menšie ako z pitia dojčenského mlieka iných, od nás úplne odlišných tvorov,” uvádza tmavovlasý muž.

,,Mlieko nepotrebujeme. Bodka. Len to od našej maminy, kým sme dojčatá… Som len jedným z mnohých, ktorí rokmi zdravého fungovania dokazujú, že je mlieko zbytočný prežitok a z lásky k zvieratám, životnému prostrediu a k našej zemi je načase s týmto mýtom skoncovať,“ vyjadril svoj pohľad na vec niekoľkoročný vegán. Jeho príspevok zaregistroval aj hospodár Martin, ktorého ľudia poznajú vďaka 13-tim sériám reality šou Farma. Na televíznom statku dozerá na to, aby sa účastníci starali o zverené zvieratká čo najlepšie.

,,Tvoje argumenty, Maťko, nie sú pravdivé. Doštuduj zoológiu a nepočúvaj MUDr. Bukovského… Je to, Maťko, dosť obsiahla téma. Buď ti to vysvetlím osobne alebo keď si nájdem čas sedieť hodinu pri mobile a ťukať. Lebo nechcem, aby si to mal opäť vytrhnuté z kontextu. A to sa na teba ja vôbec nehnevám. Ale tento argument nie je pravdivý,” napadol slová Šmahela nekopromisný farmár.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

,,Napíš mi to teraz do správy, keďže som na dlho preč, som zvedavý, v čom zlyhali knižky. Počúvam teda, čo nie je pravda. Na to som veľmi zvedavý. Inak  MUDr. Bukovský mi nič nehovorí,“ dodal k téme Šmahel.

Foto/Zdroj: Instagram/bagar.martin/martinsmahel