Sme nimi obkolesení dennodenne, pozeráme sa na ne, vytvárame a tešíme sa z nich. Fotografie sú najkrajším zvečnením vzácneho okamihu. Dnes môžeme aj vďaka pokročilej technike zaznamenávať výnimočnosti všedných dní fotoaparátmi v mobilných telefónoch, ktoré máme zväčša neustále po ruke a zachytiť tak kedykoľvek všetko, čo chceme.  

Nakoľko máme mnoho možností, svoje umelecké či amatérske snímky si môžeme kedykoľvek pozrieť alebo zdieľať s inými prostredníctvom sociálnych sietí alebo iných portálov. Nie vždy to tak bolo. Kedysi sa fotografie pravidelne vyvolávali s pocitom prekvapenia, čo bolo krajšie a jedinečné. Dnes si naše výtvory stiahneme do počítača a tam žijú v akomsi virtuálnom svete. Niet však nad snímky v krásnych starých fotoalbumoch, ku ktorým sa môžete kedykoľvek vracať a oživovať svoje nezabudnuteľné spomienky. Prečo je lepšie vyvolávať fotografie? Tu je desať jednoduchých dôvodov.

1. Predstavte si, že by z nejakého nevysvetliteľného a tajomného dôvodu prestala fungovať elektrina a všetky vaše mobily či počítače by sa už nikdy nezapli. Tiež sa môže stať, že by sa vám ,,odpálil“ hardisk a fotografie by navždy zmizli do nenávratna.

2. Nebudú si vaši potomkovia alebo priatelia ľahšie a s väčšou radosťou prezerať fotografie, ktoré môžu držať reálne v rukách? Pri prezeraní v počítači máte zväčša 200 rovnakých záberov z každej fotky a garantujeme vám, že po tretej snímke už nikto nedáva pozor a čaká, kedy to skončí. Tlačou je zvečnený moment živší aj pre ,,publikum“.

3. Vyvolanými fotografiami si môžete skrášliť váš interiér!

2

4. Fotografia v ráme je jedným z najkrajších darov, ktorým môžete obdariť svojich blízkych. Môžete ju darovať samostatne alebo vytvoriť celú koláž.

5. Technika je technika, teraz ruku na srdce, dá sa jej veriť?

6. Vyvolaná fotografia je kvalitnejšia, ako fotografia v telefóne.

7. Predstavte si milé rodinné posedenie. Spomínate, prezeráte si snímky a všetci ste nalepení na jednej obrazovke počítača. Znie to nepohodlne, je to nepohodlné! S vyvolanými obrázkami tento problém nemáte, nakoľko si každý môže prezerať inú.

8. Nádherne voňajú.

9. Ten pocit, keď ju máte v ruke a môžete si ju založiť do peňaženky, rámu, prilepiť na stenu v izbe ako spomienku či terč na šípky :) Pocit zo snímky je na nezaplatenie

10. Ľudia si majú pomáhať. Poďme podporiť fototlačiarne. 

Autor: Denisa Hopková | Foto: Pinterest