Česká republika sa dočkala. V nedeľu k našim bratom poprvýkrát zavítala latinskoamerická hviezda Enrique Iglesias. Avšak aké veľké boli očakávania, tak veľké boli i sklamania. 

Svetová megastar Enrique Iglesias zavítala v rámci svojho turné “Se* And Love” aj do Prahy do vypredanej Tipsport Arény. Nevieme, kto má na svedomí tento výber priestoru, ale veľmi, naozaj veľmi zlá voľba. Keď si myslíte, že budete mať super miesta v prvých radoch a všetko uvidíte ako na dlani. Omyl. V tejto “premakanej” aréne je totiž prvá rada zarovno so zemou, takže pokiaľ by ste mali naozaj sedieť na tých 500-ročných sedadlách, tak vidíte len chrbty ľudí pred vami. Okey, ešte sú tu veľkoplošné obrazovky. Kiežby bol na nich ale aspoň tak kvalitný obraz, ako je schopný natočiť najstarší iPhone. Enrique mal na sebe červené tričko, ktoré ale na obrazovke vyzeralo, že áno, kedysi mohlo byť aj červené.

Už keď sme ale začali tými outfitmi, hoci je Enrigue hviezda veľkého kalibru, nepôsobil vôbec naškrobene, na sebe mal len obyčajné kapsáče, tričko a šiltovku. V podstate celá šou sa niesla vo viacmenej jednoduchšom šate. Lasere boli, konfety boli, balóny boli. A bol hlavne Enrique, ktorý neustále udržiaval kontakt s publikom. Hecoval, prihováral sa, vtipkoval, podával fanúšikom ruky či robil selfíčka. Najväčší zážitok však bude mať určite Lukáš, ktorého si Iglesias vytiahol z davu na pódium a okrem toho, že utrúsil, že rovnako sa volá aj jeho pes, čím rozosmial všetkých prítomných, si s 18-ročným chalanom pripil a odspieval song “Stand by me”.

Enrique a Lukáš

Samozrejme, spolu s nimi spievala aj celá aréna, ktorá spevákovi pomáhala pri všetkých pesničkách, dokonca aj pri tých so španielskym textom. Nechýbali novšie hity, ako “Duele el corazon”, “El Perdón” či “Bailando”, ktoré v každom prebudili aj tú najospalejšiu a najmŕtvejšiu bunku v tele. Jednoducho energická bomba, ktorá vám zarosí oči tak, že ani neviete ako. Oči mal ale zarosené aj sám pán Iglesias. Jačiaci dav ho po odspievaní “Bailanda” doslova dojal k slzám. Alebo žeby to len hral? Budeme veriť, že nie.:)

 

Španielsky krásavec to poriadne roztočil aj pri starších peckách, ktoré radšej už ani nechceme vedieť, koľko majú rokov. “I’m A Freak”, “Hero”, “I Like How It Feels,” “Tired Of Being Sorry” či úplná starinka “Bailamos” tak všetkým pripomenuli, že Enrique nie je žiadna sezónna lastovička, ale popová legenda s poriadnou históriou. Na druhej strane by sa však teda od hviezdy takéhoto formátu čakal dokonalý spev. A ten sme akosi celý večer postrádali… Lietalo mu to hore dole, našťastie, ho zachraňoval playback, do ktorého spieval, a vokalistka, ktorá keby s Enriquem predstúpila pred Slávika, tak sa jej opýta, prečo vystupuje s takým falošným čučpajzom.

Hejtov na pražský koncert Enriqueho Iglesiasa padlo veru dosť. Vraj lacná šou, žiadne kostýmy, žiadni tanečníci, dlhé prestávky, falošný spev, zastaralé efekty. A nám to bolo náhodou sympatické. Latinskoamerická popstar sa na nič nehrala, práve naopak, a všetky tie skritizované veci si spevák vykompenzoval neustálym úsmevom, udržiavaním kontaktu s publikom a šou, ktorá bola naozaj o emóciách. A o to predsa v hudbe ide. Ellie Goulding spievala koncom januára v Prahe dokonale, ale čo na tom, keď ľudia odchádzali sklamaní, lebo vraj pôsobila ako skala.

41-ročný spevák sa po dvojhodinovej šou s fanúšikmi rozlúčil peknými slovami: “Česká republika, sľubujem vám, že sa vrátim veľmi, veľmi, veľmi skoro.” Ak ste teda jeho nedeľný koncert zmeškali, treba dúfať, že sa jeho slová naplnia naozaj veľmi, veľmi, veľmi skoro. :)

Enrique Iglesias – Bailando, plač :), I Like It

Enrique Iglesias – Duele el corazon

Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Slavka
Jej revír je kultúra, jej tempo je vražedné. Jej protivníci – speváci, herci a iné slovenské celebritky :). Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Spovedá rôzne osobnosti kultúry, najmä hudby a píše o všetkom, čo sa umením dá nazvať, ale aj o rôznych iných témach.