Obľúbená kráska Emma Watson je známa nielen ako výborná herečka, ale aj poriadna feministka. Jej najnovšia fotografia však s jej vyjadreniami až tak nekorešponduje. 

Emma sa už dlhú dobu snaží bojovať za ženské práva, za rovnoprávnosť medzi mužmi a ženami a za posilnenie postavenia žien v spoločnosti. Nedávno ale pre magazín Vanity Fair nafotila sériu fotografií, ktorá feministickej komunite dvíha žlč. Napriek tomu, že je Hollywood, samozrejme, zvyknutý aj na omnoho škandalóznejšie zábery, podľa feministiek Emmine fotografie popierajú všetko, čo sa hviezda Harryho Pottera snaží presadiť.

Feministky svoj negatívny postoj argumentujú tým, že herečka na jednej strane chce, aby boli ženy vnímané inak ako len “telesné objekty” a na druhej sa pred objektívom neváha vyzliecť takmer donaha. Preto ju rozhorčené ženy označujú za pokrytca. Je síce pravda, že fotografie môžu pôsobiť trošku nevhodne vzhľadom na kráskine silné feministické presvedčenie, ktorým sa prezentuje, no musíme uznať, že Emma vyzerá na fotografiách nádherne!

Obnaženú fotografiu Emmy Watson si môžete pozrieť TU!

Foto: Facebook, Instagram, Twitter