Na prvý pohľad nevinné blonďaté žieňa, ktoré žije v tieni ambiciózneho, avšak pochabého brata s temnou minulosťou svojich predkov. Predaná do otroctva, zneužívaná a ponižovaná…. Jej viera a odvaha bojovať za svoje právo ju však vždy postavili na nohy silnejšiu, odhodlanú zmeniť svet a zasadnúť na trón ako kráľovná.

 

Kto je Ona a čo skrýva jej minulosť?

Anglická herečka Emilia Clarke (Emilia Isabelle Euphemia Rose Clarke), ktorá účinkuje vo filmoch, televízií, ale aj na divadelných doskách. Má za sebou niekoľko lepších úloh, avšak rola Daenerys Targaryen v svetoznámej televíznej sérii Game of Thrones (Hra o tróny), ju katapultovala do hereckých výšin. Už ako dieťa mala jasno vo svojej budúcej kariére a jej kroky, prirodzene, smerovali na hereckú školu v Londýne. V roku 2011 dostala príležitosť účinkovať v GoT ako náhradníčka, no po odstúpení prvej herečky Tamiz Merchant z neznámych dôvodov, jej kariéra nabrala na obrátkach. Emiliina tvár je na titulných stránkach časopisov a jej bankové konto sa rozrastá o 2 milióny libier za účinkovanie v jednej sérii. Popritom má dievča rozbehnuté aj iné pracovné úlohy, ktoré len podčiarkujú jej talent. Podarilo sa jej získať už niekoľko hereckých ocenení, dokonca titul najse*i ženy roku 2015.

Ohnivá kráska

To, že si svoju odmenu za rolu Daenerys Targaryen, Khaleesi kmeňa Dothraki a Matku drakov naozaj zaslúži, je viac ako isté. Každú sériu tvorcovia natáčali približne 7 mesiacov, pričom budík herečku budil približne o tretej hodine ráno. Hneď bežala do maskérne, kde sa v priebehu pár hodín premenila z brunetky na ohnivú blond krásku. Jej pracovný deň trval v priemere 18 hodín. Stále si myslíte, že byť herečkou je úžasné? :)

O tom, že GoT je plný krvi, násilia, napätia, lásky, nenávisti a nudizmu niet pochýb. Emilia Clarke ukázala všetko, čo sa dalo. Je jednou z herečiek, ktoré nepotrebovali náhradníčku a svoje telo predviedli televíznym divákom s absolútnou hrdosťou. Scény, kedy kráska vykročí z ohňa s ešte väčším sebavedomím, pocitom víťazstva a odhodlaním zmocniť sa trónu, sú absolútne nezabudnuteľné. Je to jednoducho žena, ako sa patrí.

Tvrdohlavá dračica

Z krehkého stvorenia, ktoré sa predstavilo v prvej sérii, sa rovnako ako jej draky, vykľula rázna dračica, ktorá sa rozhodla spravovať svet podľa seba. Vytvorila si ilúziu spravodlivosti a hodnôt, ktorým sa buď prispôsobíte, alebo zhoríte zaživa. Žiadne metly ani lietajúce dáždniky, Emilia totiž podľahla majestátnym, oheň chrliacim drakom, ktoré sú nasledované tisícami oddaných bojovníkov.

Budúca Kráľovná a Matka?

Otázka, na ktorú nikto nedokáže odpovedať. Sama hrdinka je odhodlaná spraviť všetko pre získanie titulu kráľovnej. Železný trón už zaslepil zraky niekoľkým a nie všetci to prežili. Otázkou zostáva, či bude kraľovať po boku s kráľom alebo zostane symbolom silnej, samostatnej a cieľavedomej ženy. Ozaj?! A čo potomstvo- dediči trónu? Myslte si, že nás tvorcovia tejto dych vyrážajúcej televíznej série prekvapia a Daenerys sa stane naozaj matkou?

post kráľovnej by jej pristal

Podľa slov herečky sa ôsmou sériou všetko skončí a viac sa natáčať nebude. O to väčšie sú očakávania miliónov divákov po celom svete, či si po dlhom boji ich hrdinka užije zaslúžené víťazstvo. Máte svoj nápad na koniec?

Zdroj: rollingstone.com | Foto: Instagram, wallpapers-web.com, PixelsTalk.Net Video: YouTube