Harmonie-Rose Ivy Allen diagnostikovali ešte len ako jedenásťmesačnej meningitídu typu B, kvôli ktorej prišla táto malá bojovníčka o nohy aj ruky. Aby sa však necítila osamotená a iná ako ostatní, dostala naozaj špeciálnu bábiku.

Meningitída, či inak zápal mozgových blán je zákerná infekčná choroba, ktorá má vážne, v niektorých prípadoch dokonca fatálne následky. Proti typu B, ktorý diagnostikovali malej Harmonie v jedenástom mesiaci života, zatiaľ neexistuje očkovanie. V dôsledku ťažkej infekcie tak prišlo u malého dievčatka ku krvnej gangréne končatín, ktoré jej museli, žiaľ, amputovať. Dnes už dvojročné dievčatko z Veľkej Británie dostalo od sponzora nečakaný a krásny dar. Americká spoločnosť, ktorá vyrába bábiky, jej zadarmo špeciálne upravila a zaslala jedinečný prototyp ,,kamarátky” vyrobený iba pre ňu. Malá Harmónia sa z bábiky veľmi teší a je šťastná, že má spriaznenú dušu, ktorá vyzerá ako ona.

b b1 b2 b3 b4

Foto: Boredpanda

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Miška S.
Romantická duša, ktorá verí v lásku na celý život. Miluje zvieratá a módu, tiež sa zaujíma o prírodu, cvičenie a zdravú stravu. Okrem toho vám bude prinášať aj články, ktoré potešia každú jemnú ženskú dušu:)