Všetci robíme chyby, avšak v prípade lekárov môžu mať často katastrofálne následky. Svoje o tom vie Sarah Boyle, ktorej doktori omylom diagnostikovali rakovinu pŕs, čo zanechalo na jej tele a duši do konca života nezamazateľné stopy.

V roku 2013 si 25-ročná mamička dvoch detí v prsníku nahmatala malú hrčku, o ktorej lekári tvrdili, že ide o nezávažnú cystu. Nič tak nenasvedčovalo tomu, žeby v živote Sarah Boyle mohol nastať nepríjemný zvrat. Všetko sa ale zmenilo o tri roky neskôr, kedy si Američanka v ordinácii vypočula smutný verdikt – rakovina pŕs.

Sarah zrazu musela niekoľko mesiacov chodiť na chemoterapiu, pri ktorej prišla o vlasy – tie však boli nič oproti tomu, že jej lekári odstránili oba prsníky. Nepríjemný zákrok ženu pochopiteľne psychicky položil, a to ešte nevedela, že o časť svojho tela prišla úplne zbytočne. O pár mesiacov nato totiž prišla šokujúca správa – doktori zistili, že sa dopustili obrovskej chyby, nakoľko ich onkologická pacientka žiadnu rakovinu nemala.

,,Bol to pre mňa strašidelný zážitok a nie som si istá, či sa s ním niekedy budem vedieť vyrovnať. Nezmenilo ma to len fyzicky, ale aj duševne,” DailyMail cituje zdrvenú Sarah, ktorá žiada, aby pri diagnostikovaní rakoviny pŕs nemocnice používali umelú inteligenciu, tá je podľa mamičky omnoho spoľahlivejšia a presnejšia.

Daná nemocnica teraz bude niesť za svoju chybu následky. A hoci utrápená Boyle dostane finančnú kompenzáciu, rany na duši a tele, ktoré jej lekári omylom spôsobili, jej rozhodne žiadne peniaze nezmažú.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Twitter