Včera večer zasiahla Slovensko mimoriadne smutná správa. Vo veku 46 rokov odišiel do hudobného neba spevák skupiny Hex Peter Dudák alias Ďuďo, ktorý ešte prednedávnom so svojimi parťákmi absolvoval niekoľko koncertov. Z jeho posledných záberov doslova mrazí.

Na jeseň uplynulého roka ostali fanúšikovia skupiny Hex, ktorá tento rok oslavuje 30. výročie na scéne, poriadne šokovaní. Na post speváka Petra Dudáka totiž nastúpil Peter Novák, známy ako Šarkan, čoho dôvodom bola Ďuďova onkologická liečba.

46-ročný hudobník niekoľko mesiacov statočne a zo všetkých síl bojoval so zákernou rakovinou pankreasu, ktorej napokon podľahol. Smutná správa zasiahla nielen jeho najbližších, ale celú verejnosť, nakoľko sa kapela Hex radí k najúspešnejším formáciám na slovenskej scéne.

Ešte pred pár týždňami sa však zdalo, že je liečba na dobrej ceste – Ďuďo sa totiž začiatkom leta začal opäť objavovať v spoločnosti i na koncertných pódiách. Pri pohľade na posledné zábery Hexu ale človeku doslova nabiehajú zimomriavky – Peter Dudák sa na nich na seba takmer vôbec nepodobá. Česť jeho pamiatke!

Foto: Instagram/hex_officialll, tv_ružinov, nora.krchnakova