Herecká ikona a držiteľka dvoch Oscarov tento rok dovŕši životné jubileum 80 rokov. Dlhé roky však pred verejnosťou ukrývala desivé tajomstvo z minulosti. Ako dieťa bola znásilnená!

Viaceré zahraničné portály šokovali verejnosť, keď priniesli správu o desivej minulosti známej herečky. Herecká ikona Jane Fonda sa totiž v jednom interview priznala, že bola v detstve obťažovaná a znásilnená. Pre The Edit Magazine to 79-ročná Jane povedala pri príležitosti rozhovoru o medzinárodnom dni žien, ktorý bude v marci. Držiteľka dvoch Oscarov z rokov 1971 a 1978 taktiež priznala, že bola nielen znásilnená, ale čelila v mladosti aj obťažovaniu. Okrem toho ju vraj raz vyhodili z práce, lebo TO odmietla robiť so svojím šéfom.

Týmto vyhlásením sa Jane Fonda rozhodla podporiť ďalšie ženy, ktoré museli bojovať s podobne nepríjemným zážitkom. Herečka, ktorej najznámejšie filmy sú Klute či Návrat domov, sa taktiež vyjadrila k téme feminizmu. Pripustila, že jej trvalo veľmi dlho, kým vpustila femizmus do svojho života. Zaspomínala si taktiež na najdôležitejších mužov svojho života. Podľa nej mala na chlapov šťastie, ale každý z nich bol presvedčený, že je viac než ona.

Zdroj: Telegraph.co.uk | Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Ženy sú úžasné inšpiratívne osobnosti a vo svete bez nich by som nikdy nechcel žiť. Mne ako mužovi je cťou, že som mohol aspoň trochu nahliadnuť do ženského sveta a že mám možnosť prinášať najkrajším čitateľkám SlovakWoman každodenné zaujímavosti, najmä zo sveta šoubiznisu a virálnych tém. :)