Obľúbený spevák a známy porotcovský kat Paľo Habera už dlhšiu dobu žije v zahraničí, avšak na svoju domovinu nezabúda. Najnovšie sa na sociálnych sieťach prihovoril obyvateľom Slovenska kvôli aktuálnej politickej situácii, v rámci čoho kritizuje premiéra Igora Matoviča. 

Pavol Habera nepatrí k umelcom, ktorí by radi komentovali politiku, no aktuálne vládnutie predsedu vlády Igora Matoviča sa mu nepáči a preto sa rozhodol svoj názor podať dlhým príspevkom na Instagrame. ,,Byť dobrým politikom a vodcom je niečo úplne iné, ako predvádza on! Jasne mi ukazuje, že sa k premiérskemu kreslu dostal nešťastnou náhodou – zúfalou reakciou ľudí na katastrofálny stav našej politiky a krajiny, ktorá zatiaľ veľa šťastia v podobe dobrých politikov nemala. Je vlastne zázrakom, že máme skvelú prezidentku,” uvádza rodák z Brezna, žijúci v Amerike.

,,Múdrosť a rozvážnosť je mu extrémne vzdialená a snaží sa ju nahrádzať konfrontáciami, diktátorstvom, svojou detinskou urážlivosťou a prehnaným vylievaním svojich pocitov prostredníctvom sociálnych sietí (ktoré už nikoho nezaujimajú, ale o to viac nasie*ajú). Vlastnosťami, ktoré by nemal mať žiadny dobrý a ani priemerný politik. Robiť opatrenia nie je jednoduché, chápem. Čo nechápem, prečo neplatia pre všetkých rovnako, vrátane politikov,” uvádza obľúbený porotca zrejme na margo situácie, ktorá vznikla okolo návštev Borisa Kollára.

Nakoniec spevák oslovil aj samotného premiéra. ,,Nechcem čítať žiadne vaše smiešne ospravedlnenia. Želal by som si radšej vedieť, ako sa postaráte o starých ľudí, ktorí prišlo o prácu a ako i štát, ktorý teraz riadite, ide pomôcť. Pretože ľudia dnes potrebujú od štátu pomoc, ale mám obavu, že vy ako premiér na to nemáte kapacitu – emočnú a ani praktickú. Pán Matovič, mali ste šancu zanechať po sebe niečo užitočné, ale výsledkom vášho vedenia krajiny je len nespokojnosť a opätovné sklamanie z pocitu, že na dobrých politikov si táto krajina ešte chvíľu počká,” píše rozhorčene Habera, ktorý na záver ešte priostril.

,,Ste tu už dlho! Takže, next please! Tomuto snáď budete v angličtine rozumieť, pán premiér. Škoda, že neexistuje vakcína na rozum. Pár ľudí v mojej krajine je naozaj potrebné zaočkovať povinne!” nakoniec dodal kriticky známy interpret.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Instagam/pavolhabera | Foto: Instagram/pavolhabera, Facebook – Igor Matovič