Americká mamička zažila poriadne krušné chvíle, keď sa jej dieťatko začalo pýtať na svet týždeň pre očakávaným termínom. Mladí manželia ihneď vyrazili do miestnej nemocnice, to však netušili, že im cestu prekrížia zamknuté vchodové dvere. Rodičia preto stáli pred najťažšou skúškou v živote, ktorá mala veľmi netradičný priebeh!

Keď 36-ročná Sarah Rose Patrick zo štátu Kentucky začala pociťovať podozrivé kontrakcie, zalarmovala v strede noci partnera. Dvojica si to autom namierila rovno do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia, no dovnútra budovy sa nedostala.

Rodiaca žena sa preto rozhodla vrátiť naspäť do auta, kde jej pár sekúnd nato praskla plodová voda. Keď zdesený chlapík uvidel, ako už jeho potomkovi trčí hlavička, vytočil záchrannú linku s cieľom informovať lekárov o prebiehajúcom pôrode, odohrávajúcom sa len niekoľko metrov od zatvorených dverí pôrodnice.

Šialený priebeh narodenia bábätka

,,Ak privádzate svoje dieťa na svet uprostred chladnej noci počas pandémie Covid-19, je to to posledné, čo by ste chceli,” odvážny otecko veľmi výstižne zhodnotil na pohľad hrozivú situáciu. Besniaca korona kríza však paradoxne poskytla zúfalému páriku jednu dôležitú výhodu.

Zdravotníci z tiesňovej linky totiž žiadali muža, aby čo najskôr niečím podviazal novorodeniatku pupočnú šnúru. Keďže sa nikde nablízku nenachádzal nijaký vhodný predmet, Patrick si okamžite spomenul na dar od babičky. „Zroloval som ochranné rúško ako tortillu a uviazal okolo pupočnej šnúry,” opisuje dnes už pyšný trojnásobný tatko, ktorému sa v nezávidenia hodnej chvíli podarilo celý incident hrdinsky zachrániť práve tvárovým rúškom.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: CNN | Foto: Facebook/Sarah Rose Patrick, Pexels.com