Historicky prvý duel jubilejnej Farmy X priniesol šokujúci zvrat. Súboj medzi Lenkou Horníkovou a Michaelou Štefanikovou sa zmenil na dychberúcu drámu po tom, čo mamička z Trnavy opustila priestory statku, a tak sa vzdala šance na finančnú výhru.

Farmárov čakal po príchode do duelantskej stodoly poriadny šok. Lenka nezvládla psychický nátlak a ušla z chatky, kde mala čakať na ťažký súboj. Vrátila sa tak domov k rodine a k malému osemmesačnému synčekovi do rodného mestečka.

Čo však nikto nečakal, bol dramatický zvrat. Po Horníkovej odchode sa víťazkou duela automaticky nestala Miška, práve naopak. Pravidlá nepustili a boj sa musel odohrať. Prvá bojovníčka si tak musela v stodole vybrať svoju novú súperku.

Stala sa ňou Monika Siposová, ďalšia pracovníčka z radu chudobných. Disciplíny si zvolila v nasledujúcom poradí: prekvapenie, šikovnosť, sila, vytrvalosť a na koniec vedomosti z almanachu.

V prvom kole bol stav 1:0 pre Moniku vďaka jej šikovným rukám pri práci s drevom. Šťastie brunetke neprialo v druhej časti pri prenášaní vody handrou, kde musela hladina vody prekročiť rysku. Po tejto disciplíne skončil stav vyrovnaný, a teda 1:1.

Ďalšie kolo bolo zamerané na silu. Dievčatá museli na ramenách držať závažia, pričom ich váhu prítomní pomocníci neustále pridávali. Fyzickú záťaž vzdala Miška, čo znamenal stav 2:1 pre Moniku.

Rozhodujúcim bol vytrvalostný duel. Ten predstavovalo rovnako ako v predchádzajúcich sériách pílenie dreva, v ktorom na zemi skončila Miška. Zo stodoly tak odišla ako víťaz Monika za stavu 3:1.

Ak si však myslíte, že to znamenalo absolútny koniec pre Michaelu, mýlite sa. O ďalší šok sa postarala moderátorka Katarína Brychtová, ktorá sa v poslednej chvíli postavila z hľadiska a rozhodla sa darovať svoj „život“ farmárke z tábora chudobných. V reality šou teda nadobro skončila tvár relácie Pošta pre teba.

Foto: Instagram, Facebook, SlovakWoman.sk