Nevera je všade okolo nás, no len málokto s ňou má skutočné skúsenosti. Vždy tu však bola, je a bude. Ako zistiť či ste tým, kto je podvádzaný? Prezradíme vám pár dôvodov, ktoré to môžu signalizovať. 

 

Dôvod číslo 1

Do každého vzťahu sa po nejakom čase vkradne rutina, bláznivá zamilovanosť vyprchá, hormóny sa spamätajú, prichádzajú na rad každodenné starosti.. Práve tieto zmeny si môže jeden z dvojice zle vysvetliť, napríklad ako nezáujem o toho druhého. Preto začnú niektorí hľadajú lásku inde. V prvom rade nejde v tomto prípade iba o intímnosti, skôr o hľadanie náklonnosti a porozumenia.

Dôvod číslo 2

Hovorí sa: „Príležitosť robí zlodeja.“ A toto staré príslovie má pravdu aj v oblasti podvádzania. Mnoho ľudí sa totižto dopustí nevery napríklad na služobnej ceste, firemnom večierku či pri obyčajnej schôdzke v kaviarni. Neplánuje ju nikto, ľudia jednoducho túto príležitosť využijú. Väčšinou sa jedná o fyzickú neveru bez akýchkoľvek citov. Také to „prepadnutie“ túžbe, za ktorým nie je žiadny dlhodobý románik. (aj keď…)

Dôvod číslo 3

Jeden z dôvodov, prečo podvádzame, môže byť, že sme v tom už jednoducho „vyrastali“. Mama podvádzala otca, otec podvádzal mamu a nám to prišlo také „normálne“. Výskumy sa opierajú o čisto štatistické dáta, neberú do úvahy, že každý človek je jedinečný a o svojom osude rozhoduje sám.

Dôvod číslo 4

Myslíte si, že ste v podvádzaní tak rafinovaná/ rafinovaný, že sa váš partner/ ka nič nedozvie? Hovoríte o sebe, že by ste kedykoľvek vedeli uhrať neveru tak, aby to vlastne ani nevera nebola? Tak práve vy ste vhodná adeptka/ adept na to, aby ste vo svojom živote bola neverná/ ný! Avšak pozor, lož má krátke nohy.

Dôvod číslo 5

Väčšiu náchylnosť k podvádzaniu majú ľudia, ktorí tak ešte nikdy vo svojom živote neurobili. Prečo? Pretože ešte na vlastnej koži nepocítili všetky bolestivé dôsledky mimomanželského či mimopartnerského pomeru. Naopak ľudia, ktorí si neverou prešli, buď ako podvádzajúci alebo podvedení zistili, čo všetko kvôli nej môžu stratiť a druhýkrát si už dajú pozor. (avšak výnimky existujú, všakže?)