Kým začiatkom mesiaca zazneli z úst premiéra Igora Matoviča potešujúce správy o sprístupnení cestovania do viacerých krajín vrátane Slovákmi obľúbeného Chorvátska, na jeho konci to už so zahraničnými dovolenkami až tak ružovo nevyzerá. Na základe stúpajúceho počtu nakazených totiž hrozí, že sa opäť vrátime k starému scenáru.

Chorvátsko, Bulharsko, Grécko či Malta – aj tieto obľúbené dovolenkové destinácie boli 9. júna označené za bezpečné. V praxi to znamená, že sa môžeme pokojne pobaliť, vycestovať a užiť si pobyt za hranicami Slovenska bez toho, aby sme museli po návrate domov absolvovať test na Covid-19 či karanténu. Otázkou však je, dokedy to takto potrvá, nakoľko počet nakazených korovavírusom každým dňom opäť stúpa.

Premiér Slovenskej republiky

Azda najväčší boom nastal okolo Slovákmi najobľúbenejšieho prímorského štátu Chorvátska, kde už stihlo za posledné dva týždne vycestovať tisíce našincov a množstvo ďalších sa na to ešte len chystá. Vyjadrenie premiéra Igora Matoviča tak určite viacerých nahnevá. „Včera tam mali 94 prípadov. Dramaticky sa im tam vracia druhá vlna a zrazu z lokality, ktorá vyzerala byť bezpečná, sa v priebehu dvoch týždňov stane pre nás nebezpečná krajina,“ uviedol predseda vlády v rádiu Expres v relácii Braňa Závodského.

„Dnes to tam je, zajtra to tam nemusí byť. Celý svet dramaticky naberá počet prípadov. Obávam sa, že ak to takto pôjde ďalej, tak je to otázka pár týždňov, že sa zase začnú zatvárať hranice aj v rámci Európy,“ predpokladá premiér, ktorý svojimi slovami určite zneistil každého, kto mal v pláne stráviť počas nasledujúcich týždňov dni mimo Slovenska.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Rádio Expres | Foto: Instagram/igor_matovic_olano, wallpaperflare.com