“Duckface” a “selfiečka” o špinavé zrkadlo. Najväčší postrach sociálnych sietí a nazosmiešňovanejšie pózy dnešnej doby. Teda, pokiaľ sa nejedná o našu najobľúbenejšiu tenistku. V čom je Dominika iná a prečo jej tieto “instagramové prešľapy” tak žerieme?

Z prostredia výťahu si spravila taký svoj ateliér a my ho už berieme s úplnou samozrejmosťou ako neoddeliteľnú súčasť jej módnej prezentácie. Niečo ako vlastný priestor, kde nám odhaľuje svoje najlepšie kúsky a kam si pozýva svojich “hostí”. Tu sa s ňou necháva fotiť aj jej krásny manžel Michal Navara alebo módny stylista Andrej Kusalík.

Azda jediná póza, v ktorej je Dominika fotená častejšie ako na kolenách s raketou v ruke a výrazom, do ktorého dáva všetky emócie po vyhranom alebo prehranom zápase, je takzvaný duckface.

Priznajme si, každá z nás to robí, pretože tak vyzeráme záhadne lepšie, chudšie a dokonca sa nám spod líc (poznačených vianočným šalátom) vynoria lícne kosti. Ale naša obľúbená tenistka a módna ikona v jednom sa nenechá zahanbiť a našpúlené pery vždy zakomponuje do nejakej pózy, v ktorej je to viac-menej odpustené. Takto často dáva pusu svojmu charizmatickému chlapovi, posiela nám vzdušné bozky, alebo dokonca presviedča iné celebrity, aby sa s ňou fotili v štýle kačica.

Čo už narobíme, naša Dominika je taká silná osobnosť, že si z vysmievaných póz a nevhodných priestorov urobila vlastné výsady. :)

Foto: Instagram