Pekne upravené nechty sú vizitkou každej ženy. Chladné vonkajšie teploty, studený vietor, prekúrený a suchý vzduch v miestnosti im však dáva riadne zabrať. Kým v zime bolo čiastočným riešením schovať, aspoň vonku, drobné nedostatky pod rukavice, jar už treba privítať s dokonalou manikúrou! Každá z nás ju zvládne aj doma, vyvarujme sa však týchto najčastejších chýb:

 

1. Vynechanie podkladového laku

Predtým, ako nanesieme lak, je potrebné použiť podkladovú bázu. Mnoho žien ju považuje za zbytočnú, ale to je omyl. Podkladový lak necht vyživuje a ochraňuje, predlžuje aj životnosť manikúry. Na nechte ošetrenom podkladovou bázou lak lepšie priľne a drží dlhšie. Vyvarujte sa tiež používania krycieho laku namiesto podkladového. Krycí lak má totiž iné zloženie a mohol by necht oslabiť a poškodiť.

podkladovy lak

2. Strihanie nechtovej kožtičky

Kožtičku na nechtoch nikdy neodstraňujte ostrými predmetmi, pretože časom viac zhrubne a stáva sa nepoddajnou. Takisto by ste si mohli spôsobiť drobné ranky s následnou infekciou. Kožtičku najprv zmäkčite špeciálnym olejom a následne jemne zatlačte tyčinkou z dreva pomarančovníka. Na trhu sú dostupné aj špeciálne prípravky na jej zmäkčenie. Ak ich chcete použiť, dbajte na odporúčaný čas pôsobenia, pretože sú na rozdiel od olejových prípravkov agresívnejšie.

manikura-kozticka

3. Zanedbanie starostlivosti o súpravu manikúry

Nožničky, pilníky, drevené tyčinky a ostatné nástroje, ktoré používate pri domácej manikúre, by ste mali pravidelne čistiť, inak sa na nich hromadia baktérie, ktorými si môžete privodiť infekciu alebo choroby nechtov. Takže po každom použití ich prepláchnite mydlovou vodou a osušte.

suprava-na-manikuru

4. Pilníkovanie nechtov sem a tam

Nechty upravujte pilníkom vždy v jednom smere, a to zľava doprava. Ak pilníkom pohybujete hore-dole, vytvárate na nechte drobné trhlinky, ktoré potom spôsobujú, že sa vám nechty lámu.

pilnikovanie-nechtov

5. Používanie acetónových odlakovačov

Acetón je úhlavným nepriateľom nechtov – je agresívny, vysúša, oslabuje ich a spomaľuje ich rast. A to predsa nechceme!

odlakovac

Foto: Pinterest