Mať organizovanú kuchyňu vám pomôže k plynulejšiemu chodu domácnosti. Koniec koncov, kuchyňa je centrom domova a to, aká ste gazdiná, sa odzrkadlí práve na tomto mieste. 

Aby ste sa mohli ubezpečiť, že všetko je skutočne na svojom mieste, vytvorte si jednoduchý a najmä prehľadný systém ukladania vašich vecí v kuchyni. Základným pravidlom pre dokonalú úschovu je odkladanie vecí, ktoré pravidelne používate, na najdostupnejšie miesta. Dbajte, aby boli taniere čo najbližšie k stolu a nože v blízkosti ostrova alebo pultu. Ak ste gazdinka ako sa patrí, všetky veci, ktoré používate pri pečení, by mali byť odložené na jednom mieste.

Povedzme si úprimne, vy aj členovia vašej domácnosti nepochybne najviac využívate z celej kuchyne chladničku. Ak niečo nechcete používať, zbavte sa toho, odpadky z nej vyhadzujte aspoň jedenkrát za týždeň. Rovnako vytrieďte sezónne predmety, ako sú misy a rekreačné pokrmy, ktoré môžete omnoho jednoduchšie uskladniť v pivnici či podkroví.

Tiež sa občas pristihnete, ako si v akcií kupujete ďalšiu sadu pohárov či misiek? Skladujte ich iba toľko, koľko pravidelne využívate. Buďte objektívna a nenechajte sa strhnúť ľútosťou, v kuchyni predsa chcete udržať poriadok a dokonalý prehľad! Tiež ste dostali do daru niekoľko kuchárskych kníh, ktoré vám zaberajú miesto na poličke? Napriek skutočnosti, že ste neustále presvedčená, že ich raz využijete, no stále varíte iba to isté jedlo, zredukujte ich a ponechajte si len tie naozaj využiteľné.

Nechajte sa inšpirovať a skúste si upratovať vo svojom kráľovstve, vďaka ktorému rozdávate lásku idúcu cez žalúdok. Využite šuflíky, police aj skrinky práve na dosiahnutie dokonalej organizácie celého procesu varenia.

2 3 4

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Foto: Facebook, Pinterest