To, v akých podmienkach vyrastáme, sa môže veľmi odzrkadliť na našom vnímaní tohto sveta. Vedeli ste o tom, že prvé vzťahy, ktoré v živote prežívame, nás formujú najviac zo všetkých?

Tento test osobnosti je zameraný na to, aby vám prezradil, ako prvé vzťahy ovplyvnili vašu osobnosť. Stačí, ak si vyberiete z týchto troch obrázkov jeden, o ktorom si myslíte, že sa na ňom nenachádza skutočná rodina. Nepremýšľajte nad tým príliš dlho, vyberte si tú snímku, ktorá vám do oka padla ako prvá.

VYHODNOTENIE:

O ktorej rodine si myslíte, že nie je skutočná?

Rodina č. 1

Ak ste si vybrali rodinu č. 1, pravdepodobne nie ste rodinne založená, aspoň nie v tradičnom ponímaní. Za svoju pravú rodinu považujete svojich priateľov a vo všetkom sa im snažíte pomáhať, aby boli šťastní. Vždy sa snažíte urobiť niečo dobré pre každého. Možno ste vyrastali bez otca, čo je dôvodom, prečo robíte to najlepšie, čo dokážete a vždy ste tu pre ľudí, ktorí to potrebujú – rovnako, ako tu pre vás vždy bola vaša mama.

Táto rodina nemusí byť síce najšťastnejšia, ale stále je skutočnou rodinou. Matka sa stará o dieťa, drží ho za ruku a chráni ho pred zjavne nepokojným otcom. Túto rodinu ste si vybrali ako falošnú preto, lebo nechcete, aby ostatní vyrastali tak ako vy.

Rodina č. 2

Ak ste si vybrali rodinu č. 2, ste silne rodinne založená. Nie je pre vás nič dôležitejšie ako vaša rodina. Veríte v budovanie stabilných a trvalých vzťahov založených na dôvere a odhodlaní. Potreby vašej rodiny niekedy kladiete aj pred svoje vlastné, ak to znamená, že svojich blízkych môžete urobiť šťastnými.

Pravdepodobne ste si všimli, že ľudia na obrázku skutočne nevyzerajú ako rodina. Dospelí nevenujú dieťaťu žiadnu pozornosť a dieťa nemá potrebu držať ich za ruky. Pokojne môže ísť aj o skupinku cudzích ľudí, ktorí len kráčajú vedľa seba. Keďže ste vyrastali v skutočnej rodine, túto falošnú ste museli odhaliť hneď, ako ste sa na obrázok pozreli.

Rodina č. 3

Ak ste si vybrali rodinu č. 3, pravdepodobne pochádzate z nefunkčnej rodiny. Kvôli svojmu traumatizujúcemu detstvu máte problém dôverovať ľuďom. Ste úzkostlivá a interakcia s inými ľuďmi je pre vás skutočnou výzvou. Neustále sa obávate budúcnosti a máte potrebu o všetkom až priveľmi premýšľať.

Ľudia na obrázku vyzerajú ako láskavá a šťastná rodina. Sú skutočnou rodinou. Rodičia sa pri chôdzi takmer objímajú a otec drží dieťa za ruku. To, že ste vyrastali v dysfunkčnej rodine, vo vás zanechalo pocit, že nemôžete dôverovať zdravým vzťahom. Neveríte, že niečo také skutočne existuje, preto ste si vybrali túto rodinu za falošnú.

Tak čo, dokázali ste odhaliť falošnú rodinu? A čo hovoríte na výsledky osobnostného testu? Myslíte si, že výsledky skutočne hovoria aj o vás? Podeľte sa so svojím názorom v komentároch.

Zdroj/Foto: brightside.me