Prvé mesiace tohto roka spojili obyvateľov našej krajiny, aby spoločne dokázali dosiahnuť krásny cieľ – pomôcť detičkám Riškovi, Alexovi, Alexejovi a Amélii, ktorým bola diagnostikovaná spinálna svalová atrofia. Jediná možnosť, akoby sa títo štyria silní bojovníci mohli začleniť do aktívneho plnohodnotného života, bol totiž liek Zolgensma v hodnote neuveriteľných 2 000 000 €. Nakoľko ho ale nepreplácala žiadna poisťovňa, ruku k dielu sa rozhodli priložiť práve Slováci, ktorí sa ukázali ako dobrosrdeční, štedrí a láskaví ľudia. Teraz prichádza obrovská radostná novina, potvrdzujúca, že náš národ dokáže doslova zázraky aj bez pomoci politikov.

Posledný zo štyroch pacientov trpiacich SMA, ktorému bola poskytnutá genetická terapia z USA, je Alexej Fabian. Malý, veľký hrdina ako jediný dostal liečbu na území našej Slovenskej republiky v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave. Výrobca liečby totiž pred mesiacom kontaktoval rodičov Alexeja s tým, že ich synček liek vyhral.

,,Ahojte kamaráti, dvakrát do roka mám dôvod na oslavou narodenín. Prvýkrát to bude 18.9., pretože vtedy ma maminka priviedla na svet a stali sme sa rodinou. Tie druhé narodeniny budem oslavovať 8.7.,” napísali na Facebook rodičia rozkošného chlapčeka.

V stredu o 10:00 bol Alexej napojený na hodinu a pol na infúziu Zolgensma, na ktorú ľudia tak usilovne zbierali peniažky, aby dokázali zachrániť tento detský život. Celá liečba prebehla bez komplikácii a úspešne, čo určite poteší celé Slovensko.

,,Teraz si pobudnem asi týždne, ak nie dlhšie v nemocnici, aby ma mohli sledovať a vyvarovali sme sa zbytočným komplikáciám, ak by som potreboval lekárku pomoc.
Všetkým vám ďakujem a ľúbim vás,” dodávajú na záver svojho príspevku aktuálne jedni z najšťastnejších rodičov na svete. Držíme palce a dúfame, že sa Alexej dostane domov čo najskôr.

Foto/Zdroj: Facebook/ShareTiny for AleXej – SMA1