Zion Harvey je 9-ročný chlapček, ktorý si prešiel peklom na zemi. Jeho svet sa úplne zmenil a stal sa krajším, keď mu ako prvému dieťaťu na svete urobili dvojitú transplantáciu rúk. Zion je malý živel a teraz si konečne môže užívať plnohodnotnú zábavu so svojimi rovesníkmi. Čím všetkým si toto nevinné dieťa muselo prejsť?

Smutný príbeh tohto chlapčeka sa začal písať v jeho dvoch rokoch. Zion dostal infekciu, kvôli ktorej mu bolo potrebné ako dvojročnému amputovať všetky končatiny. Problémy pokračovali, chlapec prišiel o obe obličky a celý čas trávil v nemocnici. Keď mal 4 roky, transplantovali mu obličku od jeho matky, Pattie Ray. V ôsmom roku Zionovho života sa lekári rozhodli spraviť malý zázrak – umožniť chlapčekovi držať v rukách farbičky, kúsok pizze alebo pohladiť 3-ročnú sestru.

Unikátna operácia trvala viac ako 10 hodín a vďaka darcovi, ktorého totožnosť sa rozhodli nechať v anonymite, Zion konečne zažil pocit, čo znamená chytiť do rúk čokoľvek, po čom zatúži. Chirurgovia odviedli skvelú prácu, no zároveň sú na Ziona pyšní. Každodenne tvrdo cvičil, výsledky prichádzali pomaly, no on to nevzdal a postupne sa naučil zdvíhať rôzne predmety.

Dnes je to už 13 mesiacov, čo chlapec podstúpil operáciu, ktorá sa zapíše do histórie. Pohľad do jeho žiariacich a šťastných očí je jasným dôkazom, že po zamračenom dni vyjde slnko. Zionov rok s transplantovanými rukami bol plný noviniek, spoznávania okolitého sveta a nových športov. Ale viete, čo robí malému drobcovi najväčšiu radosť? Konečne môže objať svoju mamu! Prajeme mu hlavne pevné zdravie, aby mu jeho krásny úsmev nikdy nezmizol z tváre.

 

Zdroj: people.com, Youtube Foto: Youtube, Instagram