Ako vlastne fungujú dlhodobé vzťahy? Do niekoho sa zamilujeme, je nám spolu dobre, všetko je krásne a ružové, až kým nenastane obrovský zlom a my začneme brať toho druhého ako samozrejmosť, prestaneme si vážiť krásnu vzťahu a medzi lásku sa postaví stereotyp, nechuť robiť kompromisy alebo túžba vyskúšať niečo nové. No je to vždy tak? 

Nasledujúci príbeh vás poriadne chytí za srdce. Mama je unavená po celom dni a robí svojej rodine večeru. Večera sa jej však troška pripáli a všetci čakajú na reakciu otca, ktorý si prikladá pripálené sústo k ústam. Jeho odpoveď je však iná, ako by ste zrejme čakali.

,,Mama pripravovala večeru pre otca, ktorý sa vrátil domov po celom dni v práci. Na stôl pred môjho otca položila úplne spálenú topinku potretú džemom. Okamžite som si všimol čierny toast, no čakal som a pozeral som sa, či si to môj otec všimne. Môj otec však začal jesť topinku a opýtal sa ma, aký som mal deň. Nepamätám si, čo som mu povedal, no moja mama sa v rýchlosti ospravedlnila za pripálenú večeru. Nikdy nezabudnem, čo na to pobedal môj otec: “Drahá, však ja milujem pripálené toasty”! Neskôr som sa ho opýtal, či ich má naozaj tak rád. Objal ma a povedal: “Tvoja mama mala dnes naozaj ťažký deň, je unavená. Pripálené toasty nikomu neublížia, no slová môžu raniť. Život je plný perfektných vecí, ale aj ľudí, čo robia chyby. Akceptuj chyby a oceň odlišnosti- to je kľúč k dlhotrvajúcemu a zdravému vzťahu.”

Video: YouTube | Foto: Wikimedia

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk