Mať zdravé deti je najväčšou túžbou každého rodiča. Keď im však do života vstúpi nepríjemná choroba, robia všetko pre to, aby ich ratolesti netrpeli. Osud dcérky Angie a Kevina zasiahla nevyliečiteľná choroba, s ktorou musia pre záchranu jej života každodenne bojovať.

Malá bojovníčka Harper sa narodila s ojedinelým ochorením – Harlekýnovou ichtyózou. Táto zákerná choroba zapríčiňuje, že koža malého dievčatka rastie desaťkrát rýchlejšie ako u zdravého človeka. Lekári po tomto zistení nedávali Harper veľké šance na prežitie, avšak jej rodičia sa nevzdávajú a robia všetko pre jej záchranu. Aby mohlo dievčatko žiť, jej drobné telíčko musia neustále hydratovať. Hoci starostlivosť o ňu vyžaduje veľa úsilia, zatiaľ sa rodičom celkom dobre darí. Na to, že bábätko malo minimálne šance na prežitie, robí svojim rodičom radosť už celý rok.

image Keď sa Harper narodila, všetkým bolo jasné, že niečo nie je v poriadku. Toto nevinné stvorenie, z dôvodu problémov cirkulácie krvi do rúk a nôh, prišlo o špičky štyroch prstov. Harlekýnová ichtyóza postihuje jedného z milióna ľudí na svete. Detičky s týmto ochorením majú bolestivo nezvyčajný zjav. Angie zažila doslova traumatizujúci zážitok, keď po prvýkrát zbadala svoju dcérku. Jej vzhľad totiž viac pripomínal mimozemšťana, než normálne vyvinutého človeka. Vypuklé krvavé oči a popraskaná pokožka, jej naháňali strach.

image

Malá Harper pravideľné navštevuje rôzne vyšetrenia. Na jej ojedinelé ochorenie doposiaľ neexistuje liek a jediným riešením udržiavania jej života je hydratácia pokožky v špeciálnej vani. Kedže je tento špeciálny prístroj pre rodičov finančne náročný, rozhodli sa naň získať finančné prostriedky pomocou online zbierky na stránke GoFundMe. Dobrovoľný príspevok pre malú Harper im môže poslať ktokoľvek. Veríme, že sa im podarí získať potrebnú sumu a budú tak mocť svojej dcérke zabezpečiť dôstojný život.

imageimageFoto: Facebook, GoFundMe

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.