Neznáma žena z Anglicka sa zo svojho dieťatka tešila len päť dní. Potom prišla katastrofa, aká je pre každého rodiča doslova nočnou morou. Malinké bábätko nečakane zomrelo, pričom na vine bolo materské mlieko.

Mamička z anglického mesta Plymouthe sa spamätáva z obrovskej rany. Jej dieťatko päť dní po pôrode zomrelo, a to len preto, že ho žena dojčila, čo pôvodne v pláne nebolo. V jej materskom mlieku sa totiž nachádzali stopy Tramadolu, ktorý sa stal pre novorodeniatko osudným.

Liek, prechádzajúci placentou, si nechala žena predpísať ešte počas tehotenstva, kedy ju ubíjala chronická bolesť chrbta. Lekári však v tomto prípade urobili veľkú chybu, nakoľko sa Tramadol počas tehotenstva a dojčenia užívať nesmie. Mamička zosnulého bábätka vraj ale dojčiť neplánovala, len doktori ju presvedčili, že sa nemusí ničoho obávať a môže ísť pokojne do toho.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Nemocnica tak zdvíha varovný prst a všetkých upozorňuje, aby za žiadnych okolností nebol tehotným a dojčiacim ženám predpísaný liek, obsahujúci látku Tramadolu. Samozrejme, sa to týka i Slovákov, keďže lieky sú na predpis dostupné aj u nás.

.Zdroj: metro.co.uk | Foto: depositphotos.com