Svet bojuje s pandémiou vyše roka, pričom posledné mesiace zažívalo Slovensko naozaj ťažké obdobie. Zatvorené školy, kostoly či prevádzky, čo pripravilo mnoho ľudí o prácu. Avšak zdá sa, že už čochvíľa začne našej krajine svitať na lepšie časy.

Pred malou chvíľou vystúpil na tlačovej konferencii bývalý premiér Igor Matovič, aby oznámil, že od pondelka 19. apríla sa otvárajú všetky obchody a služby. Jednotlivé prevádzky ale budete môcť navštíviť iba za určitých podmienok – na 15 m2 je povolený jeden zákazník, respektíve klient, ktorý musí mať pri sebe negatívny test. Rovnaké pravidlo platí aj pri bohoslužbách, nakoľko sa otvárajú tiež kostoly. Okrem toho bude povolené športovať v exteriéri – maximálne 6 osôb s testom.

Zavítať budeme môcť do hotelov a penziónov, no bez možnosti stravovania. Ďalej do ZOO, múzeí, botanických záhrad a knižníc, pričom opäť iba s aktuálnym negatívnym testom (platnosť testu sa riadi covid automatom). Po dlhšom období sa umožní aj pohyb v prírode mimo okresu – taktiež s negatívnym testom. Podľa informácií, ktoré odzneli na brífingu, by svoje brány mali o dva týždne otvoriť  i terasy.

Celá tlačová konferencia

Zdroj/Foto: YouTube/ HN televízia