Nie každý má čas, chuť či energiu stráviť dlhé hodiny vo fitness centre, len aby sa zbavil zopár kilogramov navyše. Predsa len, pre pracujúcich jedincov je veľmi obtiažne nájsť si v nabitom programe voľnú chvíľku pre seba. Kanadskí vedci však prišli s objavom, ktorý vám údajne ušetrí hodiny v posilňovni a taktiež zlepší vaše zdravie. 

Za týmto prevratným projektom stojí uni­ver­zita Alberta v Kanade, ktorá realizovala výskum potvrdzujúci fakt, že v červenom víne sa nachádzajú zložky reser­vat­rolu (prí­rodný anti­oxi­dant). Zdravotné účinky červeného vína sú veľmi podobné priaznivému vplyvu aktívneho cvičenia- zlepšuje sa ním fyzická výkon­nosť, srd­cová čin­nosť a zvyšuje sa svalová hmota. Na jeden pohár červeného vína bude teda vaše telo údajne reagovať rovnako, ako keby ste strávili hodinu potením sa v posilňovni. Vaše telo bude pracovať rovnakým spôsobom presne kvôli zložkám reservatrolu.

Vedúci pracovník vedeckého výskumu Jason Dyck tieto výsledky potvrdil. O priaznivých účinkoch červeného vína sa vie už celé veky. Pohár vína denne dokáže znížiť cukrovku, posilňuje imunitu, znižuje cholesterol, čím klesá náchylnosť na obezitu. Pomáha aj pri ochoreniach srdca a pôsobí antibakteriálne. Pohárik vína vám teda môže pomôcť zlepšiť vaše zdravie. Samozrejme, treba pamätať na to, že v tomto prípade neplatí, že čím viac vína vypijete, tým sa znásobia aj priaznivé účinky! :)

Foto: Flickr