Premiér Slovenskej republiky Igor Matovič vyzval lídra strany SaS Richarda Sulíka, aby prišiel s vlastným pandemickým plánom, nakoľko sa predseda vlády a minister hospodárstva vo svojich názoroch už dlhú dobu nedokážu zjednotiť. Do ich súboja vstupuje aj prezidentka Zuzana Čaputová. 

Po výzve premiéra Igora Matoviča minister hospodárstva Richard Sulík v pondelok predstavil vlastný plán v boji proti koronavírusu s názvom Semafor zdravia, ktorý sa opäť stretol s kritikou predsedu vlády – označil ho za „plán cesty do pekla“. Kým líder OĽaNO a šéf strany SaS súperia, prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová sa na celú vec pozerá úplne inak a vyzdvihuje prácu ministrov a vedcov.

zuzana čaputová

,,Oceňujem každého, kto sa k riešeniu koronakrízy stavia konštruktívne. Oceňujem teda aj prístup ministrov hospodárstva a zdravotníctva a ich prácu, pretože podrobný a dlhodobejší plán v tejto situácii potrebujeme. Treba oceniť aj vedcov, ktorí obom ministrom pomáhali. Je lepšie mať dva plány ako žiaden a ešte lepšie je mať jeden spoločný. O to je potrebné sa teraz usilovať,“ napísala na sociálne siete hlava štátu.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook – Zuzana Čaputový | Foto: Facebook – Zuzana Čaputová, Igor Matovič, Richard Sulík