„Aj veľká riť vie očariť!“ Stretli ste sa už s touto nadčasovou ľudovou múdrosťou? Spomeňte si na ňu, keď sa vám nepodarí vtesnať do nových nohavíc. Nemusíte však prepadať depresii. Síce sa na nás z obálok lesklých časopisov dívajú predovšetkým dokonalé telá (často vyretušované), ale vyzerá to tak, že predsa len nastane zmena. Pre väčšinu žien určite priaznivá. Prieskum trhu konečne prišiel na to, že ženská krása sa nedá vtesnať do tabuliek. Najemotívnejšia je prirodzená ženská krása, nie jej umelá verzia. Šesť spoločností si totiž vybralo za modelky obyčajné ženy a výsledok je doslova ohromujúci!

 

ModCloth

Táto spoločnosť urobila naozaj nezvyčajný krok, keď si na fotenie novej kolekcie plaviek pozvala svojich zamestnancov. Fotografie vyzerajú ako obrázky z obyčajnej dovolenky. Ženy, ktoré sa zúčastnili fotenia, nie sú vyretušované. Cieľom kampane bolo ukázať, ako v skutočnosti vyzeráme a že si máme užívať život také, aké sme.

🍹😎😎🍭🎈 #modcloth #swim

A post shared by ModCloth (@modcloth) on

 

The Beach Blanket Bingo One-Piece is a forever fave! 💖 (Link in bio to shop.)

A post shared by ModCloth (@modcloth) on

 

Friday 🐠 face. #modcloth #swim #💋

A post shared by ModCloth (@modcloth) on

 

Halfway through the week like 🙆🏼💕 -> link in bio to shop. #modcloth

A post shared by ModCloth (@modcloth) on

Lonely

Novozélandský výrobca spodnej bielizne, firma Lonely, prišiel so zaujímavou kampaňou, ktorá sa stretla s obrovským pozitívnym ohlasom. Najskôr sa v reklame objavili populárne herečky z TV šou Some Girls, ale potom spoločnosť urobila niečo prekvapivé. Jej stránka na Instagrame je plná fotografií rôznych typov žien z rôznych kútov sveta – sú štíhle, pri tele, s tetovaním, znamienkami, pózujú doma i v otvorenom priestore. Jediný cieľ projektu je jednoduchý: aby každý uveril, že bielizeň je pre každú ženu. Nielen pre tie „vyvolené“!

 

The beautiful Prairie in her Winona. Thank you for sharing x #LonelyLingerie

A post shared by Lonely Lingerie (@lonelylingerie) on

 

Naja

Máte problém s farbou kože? Tak táto kampaň je určená práve pre vás! Zakladatelia značky Catalina Girlald a Gina Rodriquez zapojili do kapane ženy rozličnej farby pleti. A urobili dobre!

One nude? So rude. 7 shades, 3 panty styles. Naja.co #NUDEFORALL

A post shared by Naja (@naja) on

 

American Apparel

Spoločnosť v súčasnej dobe neprežíva ľahké obdobie, ale ich kampaň z roku 2014, ktorej hlavnou tvárou bola 62 ročná Jacky O’Shaughnessy, vám ostane v pamäti ešte dlho. Slogan je tiež veľmi výpovedný:

„Krása nemá dátum expirácie.“

Sexy has no expiration date. Jacky in Floral Lace Lingerie #lingerie #lace

A post shared by American Apparel (@americanapparelusa) on

Curvy Kate

Britský výrobca spodnej bielizne pre plnoštíhle prišiel s projektom TheNewSexy, do ktorého zapojil množstvo rozličných žien.

 

 

„Sme si istí, že každá žena je úžasná. Spodná bielizeň Curvy Kate je navrhnutá pre klientky rozličnej postavy, názoru, veku a schopností. A presne také sú naše modelky.“

Aerie

Americká značka spodnej bielizne Aerie bola jedna z prvých, ktorá na reklamu použila nevyretušované fotografie.

 

Find your balance & find inspiration in the world around you.

A post shared by aerie (@aerie) on

 

 

Značky, ktoré sa pustili do kampane, sa podľa reklamných analýz môžu stať silným konkurentom presláveného giganta Victoria´s Secret, ktorý stavil na (nedosiahnuteľný) ideál ženskej krásy.

Zdroj: Instagram