Klop, klop… to už škola klope nezadržateľne na dvere. Po dvoch mesiacoch prázdnin plných oddychu, zábavy a voľného času znovu zasadnete do školských lavíc a vrátite sa do stereotypu, ktorý zahŕňa najmä učenie a skrátené večerné vychádzky s priateľmi.

Stihli ste počas leta urobiť všetko, čo ste mali v pláne? Chodili ste na festivaly, zabávali ste sa a užívali si oddych a sladké ničnerobenie? Máme tu posledný víkend pred začiatkom školského roka, preto by ste mali počas týchto troch dní zažiť ešte čo najviac zábavy. Počasie vám hrá do karát, má byť príjemne teplo, a tak nemíňajte svoj drahocenný čas nakupovaním školských pomôcok. Užite si posledné voľno čo najviac, pretože nasledujúcich 10 mesiacov budete musieť opäť poctivo zarezávať v škole.

1. Piknik s partnerom

Aj keď už bývajú noci chladnejšie, pribaľte deku naviac a vyberte sa s partnerom na lúku, kde si môžete urobiť príjemný romantický večer a užívať si vzájomnú blízkosť. Možno uvidíte padať hviezdu a niečo pekné sa vám splní. Alebo vybehnite na piknik počas dňa do parku, zabaľte si karty či iné spoločenské hry a vráťte sa trochu do detských čias.

3

2. Grilovačka s partiou

K letu neodmysliteľne patria grilovačky či opekačky s priateľmi. Urobte si posledný spoločný večer plný zábavy a uvoľnenej nálady. A môžete vyskúšať pripraviť zaujímavé občerstvenie, za čo vás budú kamaráti dvíhať do nebies.

3. Výlet plný dobrodružstva

Stihli ste počas leta navštíviť čo najviac pamiatok a miest? Určite vám ostalo minimálne jedno miesto, ktoré by ste chceli ešte vidieť. Prečo čakať do budúceho leta, keď si môžete urobiť menší výlet aj teraz?

4. Buďte offline

Je nám jasné, že život na sociálnych sieťach sa stal vašou závisťou, ale čo tak aspoň na jeden deň vypnúť a vychutnávať si pokoj bez akýchkoľvek pretvárok a faloše? Vezmite si knihu alebo časopis, sadnite si na dvor alebo balkón a užívajte si posledné letné slnečné lúče. Možno vás ešte pekne opáli a budete vyzerať, akoby ste sa práve vrátili z dovolenky.

2

5. Urobte si filmový večer

Ísť do kina je síce fajn, ale doma v obývačke na gauči je sledovanie filmu oveľa pohodlnejšie. Zavolajte kamarátky a urobte si babský večer. Pozrite si nejaký horor, pri ktorom budete kričať od strachu alebo presladenú romantiku, ktorá vás od dojatia úplne roztopí. K tomu si doprajte niečo hriešne dobré a kalorické, lebo zhrešiť raz za čas predsa môže každá. :)

6. Choďte na kúpalisko

Kúpalisko je počas leta mierne klišé, ale prečo koniec teplých letných dní nezavŕšiť práve takto? Zabaľte si knihu, okuliare, deku, krém na opaľovanie a užite si.

1

7. Urobte si deň len pre seba

Kaderníčka, kozmetička, manikúra, pedikúra. Teraz je najlepší čas tieto slečny navštíviť. Do školy nastúpite ako úplne iná žena a všetci vám budú závidieť, aká energia z vás vyžaruje po letných prázdninách.

Foto: Pixabay

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.