Všetci fanúšikovia Mileniek, z ktorých zrejme väčšinu tvorí ženské osadenstvo, sa už nevedia dočkať komediálnej novinky s názvom Šťastný nový rok. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o pokračovanie príbehov z obľúbeného seriálu, opak je pravdou. Očakávaný film bude mať so spomínaným projektom spoločné len herecké obsadenie hlavných hrdiniek.

Nakoľko sa známe herečky v zložení Táňa Pauhofová, Antónia Lišková, Zuzana Norisová a Gabriela Marcinková prostredníctvom seriálu Milenky ukázali ako veľmi silná zostava, ktorú si Slovenky i Češky mimoriadne zamilovali, tvorcovia očakávanej snímky Šťastný nový rok sa rozhodli, že štvoricu dievčat opäť spoja.

Okrem známych krások sú obrovským lákadlom filmu aj ďalšie úspešné mená vrátane legiend Emílie Vášáryovej a Jiřího Bartošku. ,,Som veľmi rád, že som mal možnosť s nimi spolupracovať, a zároveň to bola pre mňa veľká výzva, rovnako ako samotný žáner romantickej komédie,prezradil režisér Jakub Kroner.

Novinka má zaplniť prázdne miesto v československej kinematografii, konkrétne priečinok “zimné romantické komédie”. ,,Náš film je poctou starým československým filmom, ktoré dokázali pobaviť celé generácie nielen v čase svojho vzniku, ale aj niekoľko desaťročí po ňom, ale zároveň chceme ponúknuť divákom modernú, absolútne súčasnú verziu tohto žánru,scenáristka Adriana Kronerová uviedla k dielu, ktorého autori by si priali, aby si ho diváci nepozreli len v čase premiéry – 5. decembra 2019 – ale aj každé nasledujúce Vianoce.

Stručná charakteristika filmu Šťastný nový rok

Štyri priateľky sa stretávajú na tradičnej lyžovačke vo Vysokých Tatrách, aby tam spoločne strávili Silvester. Spája ich dlhoročné priateľstvo, vedia, že sa môžu spoľahnúť jedna na druhú a navzájom sa podporujú. Každá z nich je v inej fáze partnerského vzťahu.

Hana (Táňa Pauhofová) je nešťastná po rozchode s neverným partnerom, rozvedená Marcela (Antónia Lišková) žije v trojgeneračnej ženskej domácnosti so svojou matkou Elenou (Emília Vášáryová) a pubertálnou dcérou Nelou (Nina Petrikovičová). Na horách stretáva svojho bývalého manžela Peťa (Marek Majeský) s mladou priateľkou (Anna Kadeřávková), ktorá je zdrojom mnohých komických situácií. Tehotná Veronika (Gabriela Marcinková) je manželka riaditeľa hotela (Jakub Prachař), snažiaceho sa pred ňou zamlčať paniku z blížiaceho narodenia sa dieťaťa. A Barbi (Zuzana Norisová) žije v šťastnej rodine s manželom Tominom (Tomáš Maštalír) a sedemročnou dcérou Sofi (Karolína Tkáčová), ktorá je už vo svojom veku z celej trojice najdospelejšia. Emotívne najsilnejší je vzťah najstaršej dvojice, Marcelinej mamy Eleny (Emília Vášáryová) a jej stratenej lásky spred 50 rokov Štefana (Jiří Bartoška), vracajúceho sa z cudziny. Príbeh dopĺňa dvojica nového bohatého majiteľa hotela (Ján Koleník) a jeho komického šoféra (Petr Vaněk), ktorí si vymenia identity a spôsobujú tým mnoho vtipných nedorozumení. Tie vďaka nim zažívajú aj temperamentní maďarskí hostia hotela (Alexandra Borbély a Ervín Nagy).

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zuzana Norisová a Ján Koleník

Šťastný nový rok – Trailer

Zdroj: PR Šťastný Nový rok | Foto: Instagram/stastnynovyrok