Herec, producent, scenárista, športovec a ikona. Vo veku 86 rokov zomrel v pondelok večer velikán talianskeho filmu Bud Spencer.

Bud Spencer, vlastným menom Carlo Pedersoli, sa preslávil najmä špagetovými westernami so svojím hereckým partnerom Terenceom Hillom. Ich filmy, vtipné scény a hlášky milovali celé generácie a dodnes patria k zlatým snímkam 70-tych rokov.

Informáciu o úmrtí obľúbeného herca, ktorý zomrel v nemocnici obklopený rodinou, potvrdil médiám jeho syn Guiseppe Pedersoli. Bud sa počas kariéry preslávil najmä snímkami ,,Boh odpúšťa… ale ja nie”, ,,Ak sa nahneváme, budeme zlí” či ,,Dvaja machri medzi nebom a peklom”. V roku 1960 sa oženil s herečkou Mariou Amato, s ktorou má tri deti a boli spolu až do hercovej smrti.

Bud Spencer tak, ako si ho budeme navždy pamätať

Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)