Herecká legenda, zakladateľ divadla Korzo ’90, dnes známe ako Divadlo Astorka, otec, manžel. Ešte v júli tohto roka oslávil 73. narodeniny, no dnes odišiel do hereckého neba. Umelec Ľubo Gregor skonal po masívnom infarkte, ktorý skomplikoval zápal pľúc a opuch mozgu.

Ako sa zdá, rok 2016 je pre hereckú obec mimoriadne smutný. Po uznávaných umelcoch Jurajovi Slezáčkovi či Leopoldovi Haverlovi odišla do hereckého neba ďalšia ikona slovenskej umeleckej scény, herec Ľubo Gregor. V semptembri tohto roka ho hospitovalizovali v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave kvôli masívnemu infarktu, ktorý skomplikoval zápal pľúc a opuch mozgu. Ľubo Gregor, ktorý je známy z desiatok televíznych inscenácií a filmov, sa naposledy objavil vo filme Eva Nová (2015). Okrem toho, že bol spoluzakladateľom obľúbenej Televízie Markíza, podieľal sa aj na založení úspešného divadla Korzo ’90, kde pôsobil v rokoch 1991-1995 ako riaditeľ. Česť jeho pamiatke.

Foto: Televízia Markíza

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)