Pár tvoríte už nejaký ten rok, o svadbe ste sa rozprávali snáď miliónkrát a teraz len čakáte na tú čarovnú chvíľu, kedy pred vami partner pokľakne, na prst vám nastokne znak svojej lásky a vy skríknete to najúprimnejšie a najšťastnejšie áno v živote. Ak však očakávate niečo romantické a nečakané, pozor, aby ste neostali sklamané. Mnohí chlapi totiž zmýšľajú inak!

Webový portál Metro robil medzi mužmi prieskum, kedy je podľa nich najvhodnejšie požiadať partnerku o ruku. Čuduj sa svete, páni však originalitou veľmi neoplývali. To len my, ženy, o tom poväčšine takto snívame. Ak máte doma kreatívca, vyhrali ste, no ak nie, mali by ste sa zmieriť s tým, že vás pravdepodobne požiada o ruku počas jedného z týchto dní.

Štedrý večer/ Štedrý deň

Muži skutočne nie sú príliš kreatívni. Až 33 % z nich si myslí, že Štedrý večer je práve TEN správny čas a 9 % mužov by dokázalo pokľaknúť ešte počas dňa. Romantické to možno je, keď si žena pod jedličkou otvorí prsteň, on pokľakne a slzy šťastia tečú potokom. Stále je však potrebné myslieť dopredu. Nikdy neviete, ako váš príbeh bude pokračovať, a či predsa len pred svadbou neskončí. Naozaj to stojí za to mať skazené more ďalších Vianoc, kvôli takejto spomienke?

Silvester

A najlepšie v Paríži pod Eiffelovkou, tesne pred plnocou! Zástancom toho, že je to ten pravý čas, je až 23 % mužov! I keď OK, romantické miesto by v podstate aj mohlo ostať, ale opäť sa opakuje ten istý problém ako pri Vianociach. Celé to sviatočné obdobie je (a malo by ostať) časom radostným, stráveným s rodinou a nie slzavým údolím, ktoré vás bude prenasledovať po celý žívot.

Valentín

Oooooooo, Bože, Valentín je kapitola sama o sebe. 12 % mužov považuje sviatok zamilovaných za ten pravý deň, kedy požiadať svoju roztúženú polovičku o ruku. Nuž, tu im protirečiť nebudeme. Všade samé srdiečka, usmiate a zamilované páry. Ktorý deň by mal byť vhodnejší? Uznávame, že originálne to nie je, ale rozhodne poteší, ak to naplánujú práve do takejto romantickej atmosféry.

Dátum, kedy sa pár prvýkrát stretol

Tak za toto má tých 8 % od nás palec hore. Ale otázkou je, či si aj reálne pamätajú dátum prvého stretnutia. :) Netvrdíme, že majú v hlave piliny, ale na takéto dátumy sme skôr my, ženy. O to väčšie by bolo prekvapenie, keby si na to skutočne spomenul a požiadal nás o ruku práve v tento dátum. A vtedy by nám skutočne neprekážalo, že to nie je originálne a prsteň jednoducho šupne do pohára so šampanským. Či? :)

Foto: pixabay, giphy.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Maťa
Nechýba jej bulharský temperament a s vášňou sa púšťa do nových vecí. Miluje knihy, čokoládu a fitnes. S otvorenou náručou prijíma adrenalínové výzvy a rovnako aj tie žurnalistické.