Charizmatický americký herec Jeremy Lee Renner, oslavuje práve dnes 7. januára svoje 45 narodeniny. Herec, ktorého môžete poznať z mnohých amerických trhákov však na svoj vek rozhodne nevyzerá! 

Jeremy Lee Renner sa narodil v roku 1971 v americkom meste Modesto v Kalifornii. Počas štúdia na Modesto Junior Collage sa venoval počítačom a kriminológii, no na naše šťastie sa rozhodol navštevovať aj hodiny herectva. Najskôr pôsobil ako divadelný herec a filmovú kariéru odštartoval v roku 1995 s bláznivou snímkou ,,Výlet maturantov do Washingtonu”. Objavil sa aj v televíznych reklamách na baterky Duracel alebo pivo Bud Light. Slávu mu priniesol až film ,,Dahmer”, v ktorom stvárnil sériového vraha, a ktorý mu vyniesol nominácie v kategórii najlepší herec. Od roku 2003 prichádzali už len väčšie filmové úlohy počnúc snímkou ,,Jednotka rýchleho nasadenia S.W.A.T.”. Za film ,,Smrť čaká všade” bol dokonca nominovaný na Oscara.

Happy it's Friday…? This guy is!!! #weekend #friday #happy #kindahealthy

A post shared by Jeremy Renner (@renner4real) on

Jeremyho kariéra rastie doslova raketovou rýchlosťou. K jeho najlepším filmom patrí pokračovanie Bourneovho odkazu, ,,Mission Impossible: Ghost Protocol”, kde si zahral po boku Toma Cruisa a film ..Thor”, v ktorom stvárnil postavu Hawkeye. Práve tá mu priniesla aj účinkovanie v snímke ,,Avengers: Pomstitelia”. V roku 2013 ste ho mohli vidieť ako jednu z hlavných postáv v akčno-hororovej rozprávke ,,Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc” a po boku Jeniffer Lawrence vo filme ,,Špinavý trik”. Nedávno sa dokonca zistilo, že medzi hercami je príbuzenský vzťah, o ktorom ani jeden z nich netušil. Posledný rok sa niesol v znamení pokračovaní ,,Avengers” a ,,Mission Impossible: Národ grázlov”.

the official #Hawkeye character poster for @Avengers #AgeOfUltron #marvel

A post shared by Jeremy Renner (@renner4real) on

V tomto roku sa môžete tešiť až na tri filmy s Jeremym! Plánované sú snímky ,,Story of your life” o mimozemšťanoch, ktorých sme však ochotné kvôli Jeremymu vidieť. :) ,,McQueen” by mal byť životopisný film podľa predlohy knihy Marshalla Terrilla a nakoniec sa dočkáme aj vlastného príbehu Jeremyho kolegu z Avangers – ,,Kapitán Amerika: Občianska vojna”.

7 days Til premiere! @simonpegg @chrismcquarrie @TomCruise @AlecBaldwin #missionimpossible #roguenation

A post shared by Jeremy Renner (@renner4real) on

Jeremy nie je len vynikajúci herec, ale aj textár a talentovaný spevák. Má rád súčasný rock a ovláda viacero hudobných nástrojov. Možno aj preto ste ho mohli vidieť v rebelskom videoklipe ,,Trouble” od speváčky Pink.

Thoughts at 8000ft. Thx @studiobaby Songs in the works #tahoe #music #secretproject #happyhome

A post shared by Jeremy Renner (@renner4real) on

Jeremymu sa darilo aj v osobnom živote. V januári 2014 sa zosobášil so svojou priateľkou, kanadskou modelkou Sonni Pacheco, s ktorou má dcérku Avu Berlin. Idylka však netrvala dlho a už v decembri toho istého roku podala Sonni žiadosť o rozvod. Ako hlavný dôvod uviedla neprekonateľné rozdiely medzi partnermi. Oficiálne súd rozviedol dvojicu až v decembri 2015 a dcérku Avu im zveril do striedavej starostlivosti. Takže Jeremy je opäť voľný!

Both ready for our journey together and NOTHING in our way today #daddy #blessed #drive #buckleupbaby

A post shared by Jeremy Renner (@renner4real) on

Okrem Jeremyho v tento deň oslavujú svoje narodeniny aj také osobnosti ako Nicolas Cage, Lewis Hamilton alebo David Caruso.

Thx to @officialremy @thebrothersal for a moment in the spotlight. #fun #playtime #likeoldtimes

A post shared by Jeremy Renner (@renner4real) on

Photoshoot. Reminded that each new day is equal parts blessing and opportunity! #onelifelivethem #remaincurious

A post shared by Jeremy Renner (@renner4real) on

Foto: Instagram, Wallpaperup