Modré džínsy sú v dnešnej dobe absolútne nepostrádateľnou súčasťou ženského i mužského šatníka. Aj keď nejde o nový trend, roztrhané rifle sú momentálne populárnejšie viac ako kedykoľvek predtým. Dali by sa označiť za jeden z najsilnejších prvkov „street štýlu.“ Tak ako mnohé celebrity, aj my sme sa do nich zamilovali až po uši. Kombináciou roztrhaných riflí s vysokými podpätkami vznikne nesmrteľný outfit. V obchode sa vám však môže stať, že diery na džínsoch môžu byť na mieste, ktoré vám nevyhovuje. Riešenie? Vyrobte si svoje vlastné DIY rifle!

 

Správny výber 

Prvým krokom je výber TÝCH pravých. Tesné s vyvýšeným pásom alebo „boyfriend rifle?“ Vyberte si nohavice, ktoré najviac lichotia vašej postave a následne zvoľte najvhodnejšiu farbu. Čierna, tmavomodrá, biela, svetlomodrá..

Vyznačte si presné miesta

Džínsy si oblečte a vyznačte miesta, kde chcete ,,robiť diery.“ Môžete použiť kriedu alebo špendlíky.

Náradie na efektívne zničenie riflí 

Hoci by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že roztrhať rifle je úplne jednoduchá vec, mýlite sa. Pre dokonalý zničený vzhľad budete potrebovať hrubý šmirgľový papier, oceľovú kefu, strúhadlo na pemzu. Na samotne diery môžete použiť nôž alebo ostré nožnice.

Záver samotné strihanie

Keď džínsy podrobíte textilnej skúške adekvátnym náradím a vyzerajú dostatočne ,,zúfalo“, je načase vziať do rúk nožnice alebo nôž a začať vodorovne prerezávať miesta na diery. Postupujte pozvoľna a na úvod radšej vyskúšajte menšie ťahy. Strihajte a trhajte podľa seba no ak vám môžeme poradiť, momentálne sú trendy diery na kolenách alebo cez celé stehno. Je už na vás aký štýl si zvolíte :)

rifle1

Foto: Facebook