V sobotu večer oficiálne vyvrcholil obľúbený program Česko Slovensko má talent. Z výhry 40 000 eur sa po diváckom hlasovaní teší skupina Diamonds. A hoci nadané deti pochádzajú od našich západných susedov, tamojší krajania sa búria. Prečo? 

Ako bolo vyššie spomenuté, práve v sobotu sa rozhodlo o víťazovi veľkolepej šou a slovenskí diváci si dojímavé, zábavné i dychberúce vystúpenia užili priamo pred obrazovkami televízie JOJ. Avšak v Čechách mohli obyvatelia sledovať živý prenos iba na internetovom portáli iprima.cz.

Dôvodom má byť, že soboty patria na Prime detektívnym večerom, o ktoré stanica nechcela divákov pripraviť. ,,Nechceli sme divákom prerušovať ich obľúbený seriál. Už raz v minulosti sa kvôli programovej kolízii vysielalo finále Talentu online. Kvôli mladšej cieľovej skupine sme zvolili živý prenos na iprima.cz a v nedeľu o 20:15 videli diváci finále na Prime,“ cituje Filipa Budáka, PR manažéra spomenutej Českej televízie, portál Pluska.sk.

Susední nadšenci talentovej šou ale tvrdia, že boli ohľadom vysielania slabo informovaní, a tak sa o výhercovi dozvedeli na internete skôr. Niektorí vraj nemali možnosť hlasovať a dokonca majú podozrenie na podvod.

,,Dať talentovú televíznu súťaž zo záznamu, keď je tá súťaž naviac skončila, môže len úplný ignorant, alebo ten, kto zvysoka kašle na divákov. A naviac to veľmi zaváňa podrazom. Doma sme sa tešili na finále, mali sme svojich favoritov, ale hlas sme im dať nemohli. Vyzerá to fakt podozrivo, ako pripravená výhra pre predom vybraného súťažiaceho. Zaujímavé je, že nikde nebolo uvedené, že finále bude vysielané zo záznamu,“ napísala názor na sociálnych sieťach českej TV neznáma.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

,,Ďakujeme, že sme mohli hlasovať. Toto ste fakto po….. Kopec ľudí nemá net a vy im vezmete možnosť hlasovať?!“ rozčuľovali sa susedia nad rozhodnutím Primy. Viac ich pobúrených reakcií nájdete nižšie!

Zdroj/Foto: Facebook – Prima, TV Prima, pluska.sk, TV JOJ