Každý milujúci rodič by svojmu dieťaťu zniesol i modré z neba, a práve to chcela pre svojho syna aj Hayley McLean-Glass. Jej malý Noah priam zbožňuje rozprávku „Ľadové kráľovstvo“ spolu s hlavnou hrdinkou, princeznou Elsou. A aký bol jeho nevšedný sen?

 

Princeznou na 1 deň

Keď Hayley počula o príležitosti parížskeho Disneylandu „Staň sa na deň princeznou“, neváhala a kontaktovala vedenie s otázkou, či si môže zabookovať miesto pre svojho 3-ročného syna ako skorý vianočný darček. Negatívnu odpoveď od „továrne detských snov“ však nečakala ani omylom. Rázne zamietnutie jej požiadavky prišlo s prostým dôvodom – Noah je chlapec.

Disneyland nechcel chlapcovi umoznit stat sa princeznou

Boj za spravodlivosť

Smutná a sklamaná matka to však nenechala tak a do Disneylandu napísala otvorený list, v ktorom vyjadrila svoj pohľad na vec. Jej slová zneli: „Ak chce byť malé dievčatko superhrdin(k)ou, môže. Keď chce byť mystickým rytierom zo Star Wars, môže. Môže byť hocikým, kým chce… tak ako povedal Walt Disney´Ak o tom dokážeš snívať, môžeš si to splniť!´… až pokým nie si malým chlapcom, ktorý si chce skúsiť byť Disney princeznou… to si splniť NEMOŽEŠ!“

Disneyland Hayley McLean-Glass

Pre ITV News sa ďalej zverila, ako sa triasla od zlosti a nemohla uveriť ich reakcii. „Bola som v šoku. Ja som jeho mama a ak som s tým ja v pohode, kto je Disney, aby mi hovoril, že Noah nemôže byť princeznou?“ Po zverejnení celého incidentu na internete sa rodine dostalo od parížskej krajiny zázrakov ospravedlnenia: „Hlboko sa ospravedlňujeme. Nezávislý čin (odpoveď jedného zamestnanca) neodzrkadľuje žiadnu politiku či vieru, ktorú Disneyland Paríž zastáva a ubezpečujeme vás, že sa to už viac nestane. Samozrejme, vo všetkých nami usporiadaných aktivitách sú vítaní tak chlapci, ako aj dievčatá, to platí tiež pre „Staň sa na deň princeznou“.

Disneyland nechcel chlapcovi umoznit stat sa princeznou

Disneyland nechcel chlapcovi umoznit stat sa princeznou

Zdroj: eonline.com | Foto: Youtube, Instagram