Každú z nás občas pochytí silná tendencia okamžite niečo urobiť so svojím telom a neraz preto prepadáme náhlej mánii nekontrolovateľného cvičenia. Sen o dokonalej postavičke ale nie je jedinou pohnútkou, prečo sa ženy uberajú podobným smerom. Na neodolateľnú súťaživosť doplatili dve tvrdohlavé teenagerky, ktoré stál obyčajný cvik takmer život.

V letnom období sa na nás zo všetkých strán hrnú fotky perfektne vyrysovaných modeliek s pevnými a štíhlymi krivkami. Väčšina z nás sa tak uchyľuje k domácim cvikom, medzi ktoré najčastejšie patrí ľahký aerobik, dvíhanie činiek, brušáky či drepy.

cvičenie

Práve bežné drepovanie doviedlo dve slečny z Číny až na nemocničné lôžko. Kočky si tento cvik totiž vybrali pre vzájomný rozstrel, keďže sa nevedeli dohodnúť na tom, ktorá z nich má väčšiu výdrž. Ako informuje zahraničný portál Livescience.com, kamarátky sa namáhaniu dolnej časti tela venovali takmer tri hodiny, pričom stihli spraviť až neuveriteľných tisíc drepov.

O pár hodín nastala hrôza

Keďže ani jedna z dievčin nebola vopred rozcvičená ani sa podobnému tréningu nevenovala na pravidelnej báze, na ďalší deň sa prejavili desivé následky. Obidve teenagerky boli hospitalizované po tom, ako pociťovali prudké bolesti a znehybnenie nôh, a na toalete ich prekvapil hnedý moč.

Tieto príznaky signalizovali ochorenie menom rabdomyolýza, čo znamená vážne poškodenie priečne pruhovaných svalov. Odborník preto varuje všetky dievčatá, aby sa do extrémneho zaťaženia nepúšťali bezhlavo, hoci by išlo len o jednoduchý pohyb – podobná diagnóza by vraj mohla skončiť až poškodením obličiek alebo dokonca smrťou, čo však, našťastie, nebol prípad neoblomných Číňaniek.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Livescience.com | Foto: Pixabay.com, Depositphotos.com