V americkej detskej nemocnici momentálne leží iba 12-ročné dievča infikované koronavírusom. Napriek tomu, že Emma v minulosti nevykazovala známky narušeného zdravotného stavu, priebeh ochorenia Covid-19 je u nej mimoriadne zákerný. Rodina teenagerky v kritickom stave tak posiela ľuďom dôležitý odkaz.

Zo zámoria k nám prichádza veľmi smutná správa o mladom dievčati, ktoré skončilo v detskej nemocnici napojené na pľúcnu ventiláciu. Emma od začiatku vykazovala otrasné symptómy, keďže prvé dni vykašliavala krv a následne chytila zápal pľúc.

Mladučká pacientka absolvovala transfúziu, po ktorej ju lekári pripojili na prístroje, nakoľko nie je schopná sama dýchať. Napriek veľmi nízkemu veku sa, žiaľ, zapísala medzi mimoriadne závažné prípady. Príbuzní prosia širokú verejnosť, aby sa za Emmine uzdravenie modlila – urputný boj o prežitie dieťaťa nakazeného novým koronavírusom majú denne pred očami.

„Každý stále hovorí, že to nepostihuje mladých ľudí. Ale je tu 12-ročné dievča, bojujúce o život. Ľudia si musia skutočne udržiavať vzájomný odstup. Rodičia musia dávať na svoje deti pozor. Všetci by to mali konečne začať brať vážne!” Emmin strýko referoval slová zúfalej matky dievčatka, dodávajúc, že aj on sám sa na vlastné oči presvedčil, o akú nebezpečnú diagnózu sa jedná.

nemocnica prístroje

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Pixabay.com, Pexels.com