Na Slovensku sa, bohužiaľ, nachádza kopa nechcených psíkov, ktorých ľudia z nejakého dôvodu odvrhli. Našťastie sa však medzi nami stále nájdu dobre duše, ochotné si osamelých chlpáčikov osvojiť. Jednou z nich je aj Diana, ktorá sa uplynulý víkend “stala maminou” 13-ročného nevidiaceho Maxa.

Diana je veľkou milovníčkou zvierat, ktorá sa ešte donedávna starala nielen o divokú sučku Zaru bez jednej labky, ale aj zajka Huga. Ušaté zlatíčko jej ale minulý týždeň náhle odišlo do neba, a tak sa mladá Slovenka spolu s manželom rozhodli, že jeho prázdne miesto nahradia ďalším psíkom Maxom, i keď vedeli, že to s ním vôbec nebudú mať také jednoduché. Krásny kokeršpaniel má už totiž približne 13 rokov, nevidí a ani nepočuje.

,,Maxo bol typickým šťastným šteniatkom, ktoré dali sprostí rodičia svojim pišťajúcim deťom a keď si uvedomili, že na člena svojej rodiny zrazu “nemajú miesto”, hodili ho schizofrenickému bezdomovcovi, ktorý je alkoholikom a agresorom. Po trpkých rokoch bitiek a života na ulici sa verný a dobrosrdečný Max dočkal toho, že ho “milý” pán uviazal na slnko za útulok Prešovskí havkáči, kde by si ho takmer ledva všimli… Tento príbeh má však aj vďaka ich pracovníkom a dobrým ľuďom, ktorí ho zdieľali a dostal sa až k nám, šťastný koniec.. Dúfam.. 🙂,” znie časť z Dianinho príspevku o novom prírastku do rodiny.

,,Stále riešite, že chcete pomôcť, no nemáte na to možnosť? Blbosť… Ak niekto chce, kúsok miesta si nájde aj pre starého a slepého psa, stačí vám len ochota a možno sa trochu uskromniť… V útulkoch sú tisíce psov, ktoré by dali všetko za to, aby mohli byť radšej doma v teple než v malom koterci za mrežami… A áno, s radosťou vás počkajú, aj kým prídete z práce a nie je to týranie.. Nebuďme sebeckí, musíme si pomáhať. V opačnom prípade nečakajte, že sa k vám vráti dobro,” odkázala Slovákom dobrosrdečná červenovláska, pričom svojimi slovami zaujala doslova tisíce ľudí. Jej príspevok v celom znení si môžete prečítať nižšie.

Zdroj/Foto: Facebook/Diana T.H, Prešovskí Havkáči