Herečka Diana Mórová je jednou z ďalších známych tvári, ktoré sa ukázali v zábavnom seriáli RTVS Pumpa. Obľúbená televízna a divadelná hviezda o sebe prezradila, že vo voľnom čase vypomáha v nemocnici na Kramároch. Čo tam vlastne robí? 

,,Ja keď môžem, pomáham na Kramároch na detskom,” v spomínanom seriáli o sebe stručne prezradila Didi. Pre Plus JEDEN DEŇ herečka priblížila, čoho sa jej dobrovoľníctvo týka.

,,Moja kamarátka je Dagmar Kollárová, detská neurologička, a keď mám voľno, tak jej počas týždňa pomáham. Ona má ambulanciu a tam chodia malé detičky na bežné kontroly alebo aj pacienti, ktorí sú bežne chorí.” uviedla Mórová, ktorej náplň práce zahŕňa vo väčšine administratívu.

,,Zakladám výsledky z krvi do karty pacienta. A keď prídu detičky na kontrolu, tak zapisujem váhu, výšku, meriam napríklad aj tlak a všetko pozapisujem. Pomáham jej hlavne preto, že ona nestíha. Už som aj telefóny dvíhala,” vysvetlila energická ryšavka a taktiež prezradila, že v minulosti sama túžila byť doktorkou. ,,Strašne ma to baví. Ja som totiž aj chcela byť lekárka.”

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS, pluska.sk | Foto: RTVS, YouTube – RTVSofficial