Influencerku Alex Wortex asi netreba slovenskému publiku nijak zvlášť predstavovať, nakoľko okolo seba už viackrát dokázala narobiť obrovský rozruch. Tentokrát vyrukovala s hrozivou hypotézou o tom, ako nepriaznivo dokážu zaočkovaní jedinci ovplyvniť okolie, pričom sa to má týkať predovšetkým ženského menštruačného cyklu.

Polícia upozorňuje na stránke Hoaxy a podvody na obzvlášť nebezpečnú a neobjasnenú teóriu o tom, že vakcína proti Covidu-19 môže zmeniť biologické procesy aj v tele nezaočkovaných osôb.

vakcína

S týmto šokujúcim tvrdením prišla kontroverzná instagramová hviezdička, preslávená obľubou neholenia intímnych partií. Údajne ju kontaktovalo viacero žien, ktoré po podaní očkovacej látky spozorovali omeškanie menzesu, prípadne silné bolesti a krvné zrazeniny. Najviac zarážajúco pôsobí vyhlásenie, že podobný úkaz sa má udiať aj v prípade, keď príde nezaočkovaná žena do styku so zaočkovanou.

Alex zachádza ešte omnoho ďalej, keď hovorí, že sa po očkovaní objavili už aj spontánne potraty či návrat menštruácie po prechode. Zároveň upozorňuje rodičov detí – u tých sa údajne po zaočkovaní matky alebo otca spúšťa krvácanie. Odvážna tmavovláska sa odvoláva na svedectvá od ľudí, ktorí vraj presne tieto prejavy pociťovali, no ich pôvod si spočiatku nedokázali vysvetliť.

Trúfalými prognózami sa začali zaoberať policajné orgány, verejne varujúc Slovákov, aby podobným fámam nenaleteli. ,,Žiadna z vakcín nemôže vplývať na osobu, ktorá nebola očkovaná. A to zahŕňa aj menštruáciu, plodnosť a tehotenstvo. Vakcíny proti Covid-19 obsahujú iba krátku informáciu, ktorá kóduje Spike proteín, ktorý predstavuje neškodnú časť vírusu. Táto informácia je ako instastorka na Instagrame – vydrží pár hodín, splní svoj význam a zmizne,” predstavitelia zákona prinášajú podložené odôvodnenia, akým sa šíriace konšpirácie snažia hodnoverne vyvrátiť.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Hoaxy a podvody – Polícia SR | Foto: Facebook/Hoaxy a podvody – Polícia SR, Instagram/Alexwortex69, Pexels.com