Česká republika sa spamätáva z obrovskej prírodnej katastrofy, ktorá sa včera prehnala Južnou Moravou. Okresy Hodonín a Břeclav sa stali obeťou tornáda berúceho so sebou všetko, čo mu prišlo do cesty. Zranených je viac ako 200 osôb a potvrdené sú aj obete. Svedkami ničivej tragédie sa stala i rodina exfarmárky Lucie Mokráňovej žijúca práve v Hodoníne.

,,Keby som doma, skolabujem od strachu,” uviedla Lucia Mokráňová po tom, čo neďaleko našich hraníc tornádo zrovnalo so zemou niekoľko domov. Známa mamička prežívala situáciu o to viac, že v zničenej oblasti žije jej rodina, ktorú ešte pred pár dňami navštívila.

,,Panebože, práve teraz v Hodoníne, mama mi volala, že im tornádo zničilo dom a zobralo celú strechu. Brácho mi natočil video z nášho bytu, že to ide naňho. Lietajú autá, strechy, kamióny, všetko. Potom mi poslal tieto videá,” ustráchaná Lucka šokovala vo štvrtok večer na Instagrame, kde zverejnila niekoľko desivých záberov.

,,Bola som doma v Hodoníne v utorok a už vtedy bola strašná víchrica a padali stromy, ale že o pár dní príde tornádo, tak to by som nikdy nečakala,” napísala exfarmárka prosiaca ľudí, aby si dávali pozor. Zo situácie pripomínajúcej koniec sveta však jej blízki vyviazli našťastie v poriadku. Všetkým postihnutým prírodnou katastrofou na Južnej Morave vyjadrujeme sústrasť.

 

Zábery z Južnej Moravy

Zdroj/Foto. Instagram/luciamokranova