Zlé správy nechce počuť nikto z nás – a dvojnásobne nie vtedy, keď sa týkajú blízkej budúcnosti. Jasnovidka Vanga, ktorá sa pre svoje schopnosti a obrovské percento splnených predpovedí staka kedysi oficiálnou veštkyňou Bulharska, však pre nás veľa dobrých predpovedí na najbližší rok nemá. Čoho sa podľa nej máme v ďalších mesiacoch obávať?

Babu Vangu dnes poznajú mnohí – a mnohí sa jej slov skutočne reálne obávajú. Veštkyňa, ktorá bola slepá od svojich 12-tich rokov a umrela v roku 1996 vo veku 85 rokov, totiž úspešne predpovedala smrť princeznej Diany, pád Sovietskeho zväzu, tragédiu v Černobyle aj mnoho ďalších udalostí. (Pre zaujímavosť, niektorí ľudia tvrdia, že Černobyľ je zakotvený už v Biblii, kde sa nachádza stať o tom, ako palina otrávi rieky, zabije živočíchy a vrhne ľudstvo do neviditeľnej temnoty – pričom bylinka s názvom palina by sa do ukrajinčiny preložila ako „čornobyľ“.)

Séria chemických útokov na Európu

Čo nám teda pred mnohými rokmi slepá veštkyňa predpovedala na rok 2020? Jej predikcie sú v niektorých prípadoch ľadovo presné a časovo konkrétne. Najbližší rok nám má priniesť inváziu moslimských extrémistov, ktorí použijú chemické zbrane, aby nás zničili. Európa ako kontinent celkom stratí svoju pôvodnú tvár, pričom mnohí jej obyvatelia buď zahynú, alebo ochorejú v dôsledku útokov.

Na jednej strane pôsobí táto predpoveď – vzhľadom na nedávnu utečeneckú krízu a ďalšie udalosti – skutočne hrozivo, na strane druhej sa už ale Vange niekoľko podobných slov týkajúcich sa vzostupu islamu a útokov na Európu nesplnilo. Rozhodne teda nie je žiaden reálny dôvod na paniku. Predikcie slávnych veštcov sú často plné hádaniek, ktorých riešenie závisí na interpretácii – a v konečnom dôsledku sa mnohokrát ukáže, že ich slová, ak aj mali v sebe nejakú pravdu, bola celkom iná, ako sa ľudstvo pôvodne obávalo.

Baba Vanga
Baba Vanga bola svojho času veľmi uznávaná. Mnohí sa desia jej predpovedí, z ktorých sa už niektoré ukázali ako pravdivé, dodnes.

Nešťastia veľkých prezidentov

Ďalšie Vangine predpovede sa týkajú politiky. V roku 2020 sa má uskutočniť nepodarený pokus o zavraždenie prezidenta Putina, pričom útočník má byť taktiež Rus. Nešťastie má postihnúť aj Donalda Trumpa, ktorý ochorie tajomnou chorobou, po ktorej zostane hluchý, a navyše si spôsobí ťažké zranenie hlavy. Bulharská veštkyňa tiež spomenula ekonomickú krízu v Európe a množstvo kataklizmatických nešťastí vo svete. ,,Vedomie ľudí sa úplne zmení. Prídu ťažké časy. Ľudia budú rozdelení na tábory podľa ich viery. Budeme čeliť ničivým udalostiam, ktoré celkom zmenia tvár a osud ľudstva,“ uviedla.

Ďaleká budúcnosť

Či Vanga vie aj niečo iné, než prorokovať hrôzostrašné udalosti? Ale áno – koniec koncov, ľudstvu po krutých rokoch plných vojen a neznámych nových chorôb (medzi ktoré patrí aj napríklad ochorenie „starnutia za pár sekúnd“) predpovedala šťastné obdobie plné rastu, v ktorom objavíme nové planéty, liek proti rakovine a cestovanie do iných dimenzií. Dosiahneme ako druh taký pokrok, že budeme nesmrteľní a nájdeme spôsob, ako komunikovať s Bohom. Na jednej strane je síce desivé, ako dokázala Vanga hovoriť o veciach a termínoch, ktoré v tom čase ani nejestvovali (energia zo slnka a hviezd, roztápanie permafrostu či vtedy celkom neznáme zbrane hromadného ničenia), na druhej sa však zdá, že mala bujnejšiu fantáziu, než súčasní sci-fi spisovatelia. Koniec koncov, podľa nej má svet skončiť v roku 5079. Predchádzať tomu bude rozhodnutie prekročiť novoobjavené hranice vesmíru. Prečo by však k niečomu takému malo dôjsť, už vševediaca žena nevysvetlila.

2012 film
Už rok 2012 nám mal priniesť sériu katakliziem a napokon aj koniec sveta. Ten by sme, ak by sme sa skutočne držali predpovedí, prežili už stovky krát.

Či už Vanginým predpovediam prikladáte nejakú vážnosť alebo si vravíte, že ide o číre nezmysly, rozhodne sa odporúča brať ich s rezervou. Posledné roky síce priniesli planéte množstvo tragédií, ale aj nespočetné množstvo dobrých vecí a udalostí. Trik je v tom, že tým sa ani zďaleka nevenuje toľko pozornosti ako slzám a smútku. A to isté platí pre pozitívne aj negatívne predpovede. Budúcnosť teda nie je – ako ostatne nič na svete – len čierna (a ani čierno-biela) a rozhodne sa ako ľudstvo vždy môžeme tešiť na veľa pekného, čo nám život prinesie.

Zdroj: Yearly-horoscope.org | Foto: Facebook/2012, Baba Vanga, VOPTodayNews