Koncom marca tohto roku otriasla českým i slovenským šoubiznisom tragická správa o náhlom úmrtí najväčšieho šoumena v našich končinách. Nehybné telo Dana Nekonečného bolo objavené 26. marca, pričom podrobnosti okolo jeho odchodu z tohto sveta boli pre blízkych veľkou záhadou – až doteraz!

Smrť Dana Nekončeného bola celé týždne zahalená rúškom tajomstva. Po extravagantnom a pestrofarebnom pohrebe však prišla na rad aj povinná pitva, ktorej nález priniesol šokujúce zistenie.

nekonecny

Pár dní po smutnej udalosti sa začalo polemizovať o tom, že samozvaný minister rozkoše podľahol náhlemu infarktu. Hoci sa táto informácia potvrdila aj po pitve, skutočná príčina zlyhania spevákovho srdca bola niekde inde. Dan totiž trpel na extrémne vysoký krvný tlak, ktorý však nebol liečený.

Desivé zistenie

Nálezy v jeho tele dokonca objasnili presný dátum nečakaného skonu. ,,Dan zomrel 23. marca v kúpeľni. Nebolo to vo vani, ale ležal vedľa nej na dlážke. Príčinou bol neliečený zvýšený krvný tlak, následný infarkt a opuch srdca a mozgu. Testy na toxikológiu boli negatívne,” uviedla pre český denník Blesk jeho niekdajšia partnerka Zuzana Kardová.

Večne vysmiaty šoumen však podľa slov svojej životnej lásky o problémoch s tlakom vôbec netušil. Hoci sa údajne neraz sťažoval na tzv. infarktové stavy, pripisoval to vysokému pracovnému tempu a vyčerpaniu. Bývalá priateľka Dana Nekonečného preto vyjadrila silné presvedčenie, že keby umelec o svojich zdravotných ťažkostiach vedel skôr, mohol byť ešte stále nažive.

nekonecny

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Instagram/daniel_nekonecny